"Supersi. Mała gwiazda tuż pod Tsih. Tom 1" - superbohaterowie w zwykłej szkole

 Autor "Supersów" ma na swoim koncie intrygującą opowieść z duchowym pierwiastkiem (dość licznym;)) w tle, a mianowicie "Sixtine". Tym razem duchów na kartach komiksu nie spotkamy, ale emocji będzie nie mniej niż w historii o nastolatce mającej za kompanów mało materialnych piratów. Tym razem mamy liczniejsze grono głównych bohaterów - to rodzeństwo, które trafiło na Ziemię z tytułowej "małej gwiazdy tuż pod Tsih". 

Jak do tego doszło? Tę historię poznajemy stopniowo. Szczegóły przedstawia najstarszy z rodzeństwa, Mat. To informacje nieco zatarte, niepewne, bo sprzed lat. Najmłodszy z tej trójki, dziś początkujący uczeń (dodajmy - zdegustowany niewiedzą swoich kolegów), był wówczas niemowlęciem. Coś groźnego się wydarzyło, zagrożenie sprawiło, że rodzina musiała się rozdzielić. Teraz dzieci mieszkają na Ziemi, przenoszą się jednak z miejsca na miejsce, by nie zostać zdemaskowanymi, nie trafić w ręce specjalistów, badaczy analizujących niezwykłe moce rodzeństwa...

Mat, Lili i Benji potrafią dokonać rzeczy wielkich, niesamowitych, spektakularnych. Jednak młodsze rodzeństwo jest nieco niefrasobliwe i starszy brat czasem nie szczędzi siostrze i braciszkowi gorzkich wymówek - te ich impulsywne działania miewają przykre skutki...

Takie nietuzinkowe postacie mają jednak także i bardziej typowe problemy. W nowych szkołach (Lili i Benji chodzą do razem do podstawowej, Mat jest już o poziom wyżej) nie wszystko się podoba, nie zawsze uczniowie przyjmują "nowych" z otwartymi ramionami, są złośliwości, utarczki, nieporozumienia. Walka o pozycję, pierwsze uczucia, relacje z rówieśnikami, zadzierzgniecie więzów przyjaźni - choć spotyka to dzieci z tak odległego zakątka wszechświata, to odnaleźć się w tych sytuacjach mogą także młodzi czytelnicy, są życiowe, sugestywne.

Komiks spodoba się wielbicielom opowieści o nastoletnich dylematach, rozterkach. To doskonała pozycja "na rozczytanie", bo wiele dzieje się tu w sferze wizualnej, ilość tekstu z pewnością nie zniechęci, do tego i same wydarzenia są wciągające, emocjonujące. 

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki 
"Supersi. Mała gwiazda tuż pod Tsih. Tom 1"

Scenarzysta: Frédéric Maupomé

Ilustrator: Dawid

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 112
Format: 14,8x21 cm
ISBN: 978-83-281-5517-6
Komentarze