"Turbogalop. Tom 2" - w tej stadninie jest wesoło;)

 


Cel istnienia stadniny jest oczywisty - przyjeżdżamy tu, by doskonalić swoje umiejętności jeździeckie. Ale - jak się okazuje - nie tylko! Komiksowa seria "Turbogalop" pokazuje grono osób mających tę samą pasję, ale przy tym tak różnych, że powoduje to rozmaite zabawne sytuacje. Poznajemy spore grono pasjonatów hippiki oraz kilka bardzo charakterystycznych postaci pracujących w tej stadninie, w tym energiczną i przedsiębiorczą jej właścicielkę Monikę, nieco stroniącego od ludzi stajennego Albercika, uroczego instruktora Romeo...

Nie mniej intrygujący są zwierzęcy bohaterowie - konie i kucyki mają swoje upodobania, zwyczaje, ich charaktery są silne i wyraziste, więc także i ten aspekt opowieści dostarcza odbiorcom sporo okazji do śmiechu.

Tematem dominującym w drugim tomie jest miłość. To uczucie dopaść może każdego, a że miłość nie wybiera, zatem nie zawsze obiekt uczuć je odwzajemnia... Kochliwi są i ludzcy, i zwierzęcy bohaterowie. I na wszelkie sposoby próbują zdobyć serce ukochanej - lub czasem i ukochanego. Te miłosne podchody kryją w sobie niemałą dawkę humoru. Będą i zaskakujące wydarzenia, w myśl przysłowia, że "nie wszystko złoto, co się świeci" i takie konstatacje będą miały miejsce. 

A oprócz tego zobaczymy sporo chwil z codziennej pracy w stadninie, wyzwania, z którymi trzeba się uporać, problemy do rozwiązania, momenty radosne, triumfy, ale i porażki. Życie się rozmaicie plecie, a komiks pokazuje i te mniej piękne jego strony (jak choćby sprzątanie boksów...).

"Turbogalop" to świetna propozycja dla koniarzy, ale i "zwykli" czytelnicy znajdą tu ciekawe obserwacje i niemało dobrego humoru.

Polecamy
Katarzyna i Młodsza


  • "Turbogalop. Tom 2"

    Scenarzysta: Michel Rodriguedu Peloux

  • Ilustrator: du Peloux

    Wydawnictwo: Egmont


  • WWydawnictwo: Egmont 

Oprawa: miękka

Wymiary:21,5x29 cm

Liczba stron: 48

ISBN: 978-83- 281-9782-4

Komentarze