"Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej" - na tropie szpiegów;)

 


Szpiedzy to bohaterowie popkultury, którzy niesamowicie oddziałują na naszą wyobraźnię. Ich umiejętności budzą podziw, skuteczność oszałamia, a styl życia imponuje;) Dla marzący o takiej karierze swego rodzaju sprawdzianem "przydatności do zawodu" będzie "Podręcznik tajnego agenta" - nietuzinkowe kompendium wiedzy o tym, jak zostać szpiegiem, jakie predyspozycje potrzebne są w tym zawodzie, co będzie wchodziło w zakres obowiązków...

To oczywiście żartobliwa zachęta, ale sam temat jest niezwykle intrygujący, a poznawanie jego tajników (nomen omen;)) dostarczy mnóstwa ciekawych informacji. Na pewno warto wiedzieć więcej, a ilustrowane vademecum dla zainteresowanych tematem to także spora porcja humoru - jest on obecny i w tekście (jak choćby rada, by zawsze zaprzeczać), jak i w rysunkach. Ich bohaterami jest przede wszystkim niemałe grono rozmaitych zwierząt, choć i parę ludzkich figur znajdziemy na tych stronach;)

Przygotowanie do zawodu szpiega, podwójni agenci, szpiegowanie, infiltracja - tematy wydają się być odległe od kręgu zainteresowań najmłodszych. Jednak sposób ich przekazania jest ciekawy, obrazowy i przystępny. Dowiemy się na przykład, że amerykańska agencja wywiadowcza miała plan wykorzystania do szpiegowania... kota! A jak się okazuje, rady dla szpiegów są na tyle uniwersalne, że każdy może z nich skorzystać. 

Na pewno też niektórzy skorzystają z szpiegowskiego patentu szyfrowania wiadomości. Wprawdzie szyfr Albertiego znałam dzięki podręcznikowi dla trzecioklasistów Wydawnictwa Juka, ale wszak nie wszyscy z niego korzystają;) Poza tym jest tu przedstawiony też i szyfr masoński, i dyski Jeffersona. Umiejętność zakodowania wiadomości jest nie do przecenienia, zwłaszcza dla najmłodszych;)

Zapewne tak ad hoc nie udałoby się nam przywołać mnóstwa szpiegów - a to choćby dlatego, że przecież się doskonale kamuflują;) Jeśli chcecie poznać ich imiona i zasługi, zajrzyjcie do "Podręcznika tajnego agenta" - także i takie informacje tu znajdziemy: galerię rzeczywistych postaci, jak i książkowych czy filmowych bohaterów. 

Jeśli zatem czujecie pociąg do tajemnic, to zachęcamy do poznania tej książki!

Polecam
Katarzyna

Książka zrecenzowana dzięki Wydawnictwu Harper Kids. "Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej" 

Autor: Daniel Nesquens

Ilustrator: Oyemathias

Wydawnictwo: Harper Kids

Oprawa: twarda

Liczba stron: 64

ISBN: 978-83-276-7214-8


Komentarze