Jesienny "Świerszyczk" - owocowo, warzywnie, leniwcowo;)

 

 

 

Jak rozjaśnić ponury, jesienny dzień? Sięgnąć po "Świerszczyk"! Młodsza rozpromienia się na sam widok czasopisma;) I nic w tym dziwnego - w każdym "Świerszczyku" radości bez liku! Uwielbiane przez nas zabawy językowe, gra planszowa, komiksy, wiersze, opowiadania, zagadki, zadania, piękne ilustracje... Ja sama, choć zdecydowanie już się nie zaliczam do targetu;) tego czasopisma, uwielbiam je i czytam od deski do deski:) 

Temat numeru jest zawsze aktualny - zatem w październikowym jest oczywiście dużo jesieni, ale też owoce i warzywa, bo 21 października obchodzimy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Jeśli komuś wydają się one mało ciekawym dodatkiem do drugiego dania, to po lekturze Świerszczykowych tekstów z pewnością zmieni zdanie! Mają nie tylko rozmaite smaki, ale też wiele wartości odżywczych, świetnie się odnajdują w rozmaitych kompozycjach i zestawieniach, a do tego to wdzięczne obiekty do literackich portretów.

Dzięki lekturze październikowego numeru będziecie z pewnością chcieli urozmaicić swoją dietę, a inspiracje znajdziecie już na stronach czasopisma - przepisy na surówkę i szarlotkę, ale także receptę na dobry humor!:)

Fani fauny z pewnością z niecierpliwością czekali na kolejny numer "Świerszczyka Reportera". Tym razem Bajetan odwiedził Amerykę Południową, a ta wyprawa miała na celu bliższe poznanie szczerbaków. Któż się kryje pod tą zaskakującą nazwą?! Leniwce, mrówkojady i pancerniki! Dowiemy się zatem mnóstwa intrygujących szczegółów dotyczących zwyczajów tych zwierząt, sposobu odżywiania, wychowania potomstwa. 

Ciekawostki i gra, coś do poczytania i niemało rozrywki - wspaniała propozycja dla młodych miłośników przyrody!   

Polecamy

Katarzyna i Młodsza
"Świerszczyk"

"Świerszczyk Reporter"


Komentarze