"Lulu i Nelson. Królestwo lwów. Tom 2" - pod znakiem zwierzęcych spotkań

 


Wielka wyprawa przedsięwzięta, by zrealizować marzenia, skomplikowała się... Tatę Lulu aresztowano, ona sama dzięki Nelsonowi znalazła bezpieczną przystań. Teraz ważne są dwie sprawy: prócz celu podstawowego wyprawy, czyli chęci złapania lwów do cyrku, pojawia się nowa, ważna kwestia - uwolnić tatę. Czy uda się oba te cele zreazlizować?

Egzotyczne afrykańskie krajobrazy zachwycają swym urokiem, zwierzęta są wprost na wyciągnięcie ręki, zatem tło wydarzeń działa na wyobraźnię czytelnika. A poznawanie kolejnych przygód przyjaciół oferuje szeroki wachlarz emocji - podekscytowanie, obawę, niepewność, radość, wzruszenie, złość, nadzieję... 

Choć to tylko krótka, komiksowa opowieść dla młodych czytelników, to przemycone w niej zostały ważne treści dotyczące praw człowieka, wolności, odpowiedzialności. Dostrzegamy trudną sytuację czarnoskórych obywateli tego zakątka Afryki, manipulacje, które w relacjach międzyludzkich pojawiają się i potrafią wpływać na zachowanie ludzi biednych, w trudnej życiowej sytuacji.

Auorzy podsuwają nam rozmaite kwestie pod rozwagę. Ile warta jest prawda? Czy jej zatajenie to poważny występek? Czy rzecz błaha? Jakimi wartościami dobrze jest się kierować? Kolejny ważny temat to prawa zwierząt, które same, w starciu z ludzkimi zamiarami, są w pewnym sensie niemal bezbronne... 

Czytając drugi tom przygód małej Włoszki kibicujemy jej, ale też mamy nadzieję, na wielką zmianę, która powoli kiełkuje... Są zatem pozytywne przesłanki co do dalszych losów bohaterów, choć pojawia się i zagrożenie - jakie? Sprawdźcie sięgając po drugi tom "Lulu i Nelsona"!

Polecamy
Katarzyna i Młodsza Za komiks dziękujemy Wydawnictwu Egmont


"Lulu i Nelson. Królestwo lwów. Tom 2"

  • Scenarzysta: Charlotte GirardJean-Marie Omont

  • Ilustrator: Aurélie Neyret

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 68
Format: 21,6x28,5 cm
ISBN:  978-83-281-5532-9


Komentarze