"Światła Północy. Wyprawa do królestwa trolli. Tom 4" - przyjaźń w świecie magii

 
W niezwykłym świecie, do którego trafia Sonja, dzieje się tak wiele! Przygoda goni przygodę - choć z drugiej strony to słowo ma raczej sympatyczne konotacje, a dziewczynce z "naszego świata" i jej przyjaciołom przytrafiają się i niemiłe perypetie... Ale warto też dodać, że bohaterom udaje się wyplątać z tarapatów, zyskują sprzymierzeńców, zdobywają nowe przyjaźnie, doświadczenia...

Nie inaczej jest tym razem. Zaskoczyło nas obie, że motyw przeniknięcia kogoś z Jotundale do świata ludzi nie doczekał się kontynuacji, ale dzięki temu cały tom przybliża nam życie w tym niezwykłym uniwersum. Zamieszkują je nie tylko groźne trolle, które więżą wujka Henrika, ale też i istoty bardzo przyjazne, jak choćby wesoła, psotna huldra. 

Seria "Światła Północy" pokazuje w nietuzinkowy sposób, jak bliskie relacje stają się remedium na rozmaite sytuacje. Nierzadko to dzięki gotowości do poświęceń można uratować drugą osobę... Z takim wsparciem śpieszą też i zwierzęta, bo w Jotundale te dwa światy - ludzi i zwierząt przenikają się, łączą. 

Choć to niekrótka pozycja - 184 strony, to lektura nie zabierze zbyt wiele czasu... Wciągnięci chęcią dowiedzenia się, co dalej, przewracamy kolejne strony. A i wiele z nich ma bardzo skąpy tekst, bo sporo rzeczy "dzieje się" w warstwie obrazowej, warto zatem po takiej gorączkowej, łapczywej lekturze raz jeszcze spokojnie przestudiować tę opowieść skupiając się także na rysunkach autorki. Dla tych, których ta kreska zachwyci i chcieliby posiąść umiejętność tworzenia podobnych ilustracji, cennym wsparciem będzie umieszczony na końcu tomu zbiór szkiców. Przedostatni z rysunków to żartobliwe nawiązanie do czasu, w którym komiks powstawał, czyli do pandemii. 

Z doniesień, które znaleźć można na Instagramie autorki, seria dobiega końca... Zostały już napisane ostatnie dwa tomy, zatem czekamy z niecierpliwością na finał tej opowieści!

Polecamy
Katarzyna i Młodsza Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont.
"Światła Północy. Wyprawa do królestwa trolli. Tom 4" 

 Autor i ilustrator: Malin Falch

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Format: 184   

Liczba stron: 14,8x21 cm

ISBN: 978-83-281-5533-6

Komentarze