"Siostry Niezapominajki. Skarb Lucilli. Tom 3" - rodzinna pasja i moc siostrzanej przyjaźni

 


Intrygująca i zaskakująca jest kolejna odsłona przygód sióstr Niezapominajek! Dziewczęta wyjeżdżają na kolonie, ale... to kolonie w listopadzie, zatem o pluskaniu się w wodzie nie ma mowy, choć właśnie nad brzegiem oceanu, w niewielkim miasteczku Vierville-les-Bains. 

Nazwa miasteczka jest fikcyjna, choć przywodzić może na myśl Vierville-sur-Mer, miejscowość w okolicy której miało miejsce lądowanie w Normandii. I co ciekawe, nie tylko zbieżność nazw tu się pojawia - także i na opisanym w "Siostrach Niezapominajkach" Vierville-les-Bains wojna odcisnęła swe piętno... Tyle, że była to pierwsza wojna światowa - to wątek, który z pewnością zaciekawi pasjonatów historii, ale zostały tu poruszone i inne tematy.

Poprzednie tomy pozwoliły nam bliżej poznać starsze siostry Lucilli, tym razem to ona wysuwa się na plan pierwszy. Co lubi? To już dało się zauważyć - zwierzęta! Zatem wszelkie żywe stworzenia od razu lokują się w sferze jej zainteresowań. To bywa kłopotliwe, a nawet dziwaczne - tak oceniają tę pasję inni uczestnicy obozu, ba - nawet i siostry mają mieszane odczucia w tej kwestii. 

Lucilla jest jednak nieugięta - jeśli uzna, że jakieś zwierzę potrzebuje jej pomocy, nic jej od tego nie odwiedzie. Choć z drugiej strony pojawia się nowe zadanie dla Klubu Trzech Sióstr! Z telefonicznej rozmowy z babcią wynika, że właśnie w tym miejscu mieszkała niegdyś jej kuzynka, która zaginęła bez śladu. Co się z nią stało? - tego spróbują się dowiedzieć się znudzone kolonijnymi "atrakcjami" siostry Niezapominajki...

Trzeci tom komiksu jest dopełnieniem historii sympatycznych bohaterek. Odkrywamy z nimi kolejny rodzinny sekret, poznajemy je lepiej, a opisana historia to także lekcja tolerancji, otwartości, zrozumienia. Bohaterki są jak muszkieterowie;) - lojalne, odpowiedzialne, pomocne. Urokliwym dopełnieniem opowieści są elementy fantastyczne, które budują atmosferę tajemniczości, niezwykłości. Seria jest piękna i pod względem wizualnym - ilustracje zachwycają, oddziałują na czytelnika, wprowadzają w nastrój przedstawianych wydarzeń. 

Polecamy
Katarzyna i Młodsza


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont."Siostry Niezapominajki. Skarb Lucilli. Tom 3"

Scenarzysta: Giovanni Di Gregorio
Ilustrator: Alessandro Barbucci
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 72
Format: 21.6x28.5cm
ISBN: 978-83-281-5303-5Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)