"Świerszczyk" i "Świerszczyk Reporter" - najlepsza lektura na zimowy czas!:)

 


Kto najpiękniej zobrazuje zimę? Autorzy "Świerszczyka"! To grono twórców zawsze zaskakuje pomysłami, humorem, spostrzeżeniami. Zawsze warto sięgnąć po to czasopismo, a szczególnie miło - w ferie, bo jest ono znakomitym lekarstwem na nudę, dostarcza mnóstwo inspiracji, patentów na wolne chwile, radości, rozrywki... "Świerszczyk" warto czytać!

Nasza ulubiona autorka - Melania Kapelusz (niedawno odświeżałyśmy sobie "Krasnoludki" - z tych opowieści się nie wyrasta!) zaprasza nas na stok. To tu Bajetan i jego przyjaciele doskonalą jazdę na nartach, bo w planach są zawody. Ale czy wygrana to najważniejsza kwestia, której warto podporządkować wszystko inne? Warto się zastanowić nad tym pytaniem, bo wbrew pozorom to ważna i niejednoznaczna sprawa...

Co jeszcze w zimowym numerze? Mnóstwo zimowych wierszy - takich poetyckich, nastrojowych, ale też i skrywających w sobie rozwiązania zagadek (tak jak w rubryce "Zwariowane litery"), jest i piękna baśń, wyprawa z Kotkiem Mamrotkiem w bardzo odległą przeszłość, wiele stron z rozmaitymi zadaniami, łamigłówkami, krzyżówkami. Do tego lekcja rysowania i gra planszowa - propozycje, które mają swoich zagorzałych fanów. 

Ze "Świerszczykiem" przegnacie nudę gdzie pieprz rośnie, a jeszcze dalej czmychnie, gdy jeszcze do kompletu sięgniecie po najnowszy numer czasopisma "Świerszczyk Reporter"! Zimą cieplej myślimy o ptakach - dokarmiamy, obserwujemy ich ucztowanie, cieszymy się tymi barwnymi gośćmi - gilami, jemiołuszkami czy kwiczołami. Są i energiczne, szybkie sikorki, są ptaki, które nie odlatują i też szukają pożywienia w tych trudnych chwilach. Młodych ornitologów zaintryguje z pewnością temat nowego numeru specjalnego - czyli pingwiny. 

To wyjątkowe ptaki - bawi nas ich chód, więc nic dziwnego, że stały się one bohaterami wielu filmów dla najmłodszych. Ale by poznać całą prawdę o tych sympatycznych nielotach, nie odmówcie sobie przyjemności przestudiowania pierwszego tegorocznego numeru "Świerszczyka Reportera"! 

Niewątpliwie pingwiny kojarzymy z zimnymi strefami, ale są i takie, które w nieco cieplejszych regionach bytują. Są gatunki naprawdę olbrzymie i dość niewielkie - o tym wszystkim, a także o troskliwej opiece nad pociechami, metodach kamuflażu, niezwykłych zdolnościach tych ptaków przeczytacie w najnowszym numerze "Świerszczyka Reportera". Stoi on pod znakiem pingwinów, zatem i rozmaite ciekawe zadania oraz łamigłówki tych ptaków dotyczą. 

Pingwini bohaterowie wywołali i inne tematy - czy to jedyne nieloty wśród ptaków, które nam wszak właśnie z lataniem się kojarzą? Skoro to takie zimnolubne istoty, to i kwestia temperatury na tapet została wzięta;) Marcin z lasu opowiada nam o kormoranach, rybakach równie zręcznych jak pingwiny. Jest i zachęta do wzięcia udziału w konkursie - bardzo sympatycznym i z przemiłymi nagrodami!

Zatem na zimowy czas - także ten feryjny - polecamy gorącą spotkanie ze "Świerszczykiem"!

Katarzyna i Młodsza 

Za egzemplarze dziękujemy Wydawnictwu Nowa Era. 

"Świerszczyk"


"Świerszczyk Reporter"  


Komentarze