"Kodi" prawdziwa przyjaźń nie zna granic!

 


Jakie szerokie grono odbiorców ma ten komiks! To świetna pozycja dla tych, którzy kochają zwierzęta, dla marzących o pupilu, dla wielbicieli życia na wsi, w otoczeniu przyrody. Główna bohaterka - widoczna na okładce dziewczynka w fioletowej sukience, Katia - ma pewien kompleks, zatem lektura będzie też i wsparciem dla tych, którzy dopatrują się niedoskonałości u samych siebie. Ale przede wszystkim to opowieść o przyjaźni, prawdziwej, wielkiej, poddanej próbie, przezwyciężającej wszelkie przeciwności losu. No i wreszcie - to tak przepiękna wizualnie pozycja, że chciałoby się te ilustracje oprawić w ramki, powiesić na ścianie i móc się nimi wciąż zachwycać.

Ta historia stoi pod znakiem przyjaźni i podróży - i oba te wiodące tematy są ujęte w zaskakujący, nietuzinkowy sposób. Katia i jej babcia wyjeżdżają na lato do domku na Alasce. Nieśmiała dziewczynka spędza dużo czasu samotnie, a ten brak towarzystwa wynika także z jej kompleksów. Ma jednak wielką potrzebę znalezienia bratniej duszy, a dobre serce, otwartość i empatia sprawiają, że nieoczekiwanie takim niezawodnym druhem stanie się dla niej... niedźwiedź! Dziewczynka śpieszy mu z pomocą... Sami przekonajcie się, jakie urocze perypetie mogą się przytrafić, gdy taki nietypowy przyjaciel wkracza w życie człowieka;) Na szczęście otwartością i niesztampowym podejściem do sprawy wykazuje się też ukochana babcia (bardzo oryginalna starsza pani:)). 

Przyjaźń bywa wystawiona na próby - i tak się dzieje w tym przypadku. Katia musi wrócić z babcią do Seattle. Niedźwiedź - tytułowy Kodi, zostaje... Sprawa naturalna, ale nie sądźcie, że tak się ta opowieść kończy! W tej historii wszyscy bohaterowie się niezwykli, więc i Kodi, z rysunkiem, który otrzymał na pamiątkę od dziewczynki, wyrusza na poszukiwanie małej przyjaciółki. I na szczęście - tak w duchu przesłania zawartego w "Alchemiku" Paulo Coelho;) - jeśli czegoś bardzo pragniemy, to cały świat nas w tym wspiera. Na drodze zdeterminowanego, by osiągnąć swój cel, niedźwiedzia stają wspierający go ludzie. Przygód nie zabraknie, a wszystkie są tak pięknie zilustrowane, że mamy uczucia ambiwalentne - z jednej strony kibicujemy Kodiemu, z drugiej - chciałoby się, aby ta historia nie miała końca;)

Krzepiąca opowieść zachwyca siłą przekazu, uniwersalnością, humorem. Dla zachwyconych tą historią - czyli bez wahania zakładam, ze dla wszystkich odbiorców - doskonała wiadomość: to pierwszy tom przygód, czekamy z niecierpliwością na kolejny!

Polecamy gorąco!

Katarzyna i Młodsza


Za egzemplarz książki dziękujemy Wydawnictwu Egmont. 


"Kodi. Tom 1"

  • Scenarzysta: Jared Cullum

  • Ilustrator: Jared Cullum

  • Tłumacz: Maciej Nowak-Kreyer

  • Wydawnictwo: Egmont
  • Typ oprawy: twarda

  • Liczba stron: 176
  • Format: 14,8x21 cm 


Komentarze