"Od mitów do nauki" - długi proces poznawania świata

 


Trudno zawyrokować, co bardziej interesujące - czy zaczerpnięte z mitologii, z wierzeń naszych przodków wyjaśnienia dotyczące otaczającego nas świata, zjawisk atmosferycznych, pogody, czy też naukowe wytłumaczenia tych kwestii? Na pewno warto poznać i jedne, i drugie, bo zyskujemy porcję wiedzy, rzetelne informacje, a także intrygujące, niebanalne opowieści pokazujące bogactwo wyobrażeń, niesamowitą inwencję ludzi niegdyś żyjących i tłumaczących sobie świat. 

Bogactwo przywołanych wierzeń jest imponujące. Porównanie opowieści z różnych zakątków świata pozwala dostrzec i różnice, i podobieństwa. To także wielka wartość tej pozycji - uświadamia nam ona naszą wyjątkowość, ale też i wspólnotę celów, zapatrywań. Mitologiczne opowieści wzbogacone są pięknymi przedstawieniami tych historii. Barwne, niezwykłe ilustracje zachęcają do poznania szczegółów tych mitów.

Ale do zgłębiania tematu zapraszają i naukowe wyjaśnienia. Warto wiedzieć więcej, więc te informacje także ciekawią, a choć rzadziej towarzyszą im ilustracje, to klarowne wytłumaczenia trafiają i do młodszych odbiorców - wszak pozycja ta została wydana w serii "Akademia Mądrego Dziecka". 

To tytuł, który od magicznych opowieść przenosi małych czytelników do świata nauki, jest zatem takim pomostem - pozwoli marzycielom i empirystom zainteresować się innym spojrzeniem na świat;) 

"Od mitów do nauki" to pięknie wydana pozycja - duży format, twarda okłada, wybiórczy lakier i piękno ilustracji Maxa Rimbaldiego sprawiają, że to nie tylko ciekawa, ale i zachwycająca publikacja. 

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids


"Od mitów do nauki" 

Autorka: Rebecca Lewis-Oakes

Ilustrator: Max Rambaldi

Wydawnictwo: Harper Kids

Oprawa: twarda

Liczba stron: 32
Format: 24,5x27,5 cm
ISBN 978-83-276-7258-2

Komentarze