"Komiksy są super! Fibi i Jednorożec. Przyjaźń kulą się toczy. Tom 9"

 Szkoła, zajęcia dodatkowe, relacje z rówieśnikami, życie rodzinne - codzienność każdego młodego człowieka jest także udziałem Fibi. Ale gdy ma się tak wyjątkową przyjaciółkę, to żaden dzień nie jest nudny, żadne zdarzenie nie jest zwykłe czy banalne. Marigold Niebiańskie Chrapy niestrudzenie ubarwia wszystkie chwile, choć i sama mała bohaterka jest nietuzinkową dziewczynką. W sumie taku duet zapewnia nam jż od dłuższego czasu mnóstwo rozrywki!

Czego tym razem doświadcza bohaterki? Dziewiąty tom to zbiór wielu przygód, więc lekturę można sobie dawkować, poznawać porcjami te intrygujące perypetie. A to kilka tematów, które się pojawia w nowym tomie: udział w konkursie talentów, kwestie modowe, jednorożcowe podejście do rozmaitych gier (bardzo oryginalne;)), niezwykle ciekawe legendy o jednorożcach (jeden zamieszkał we wnętrzu Księżyca!), jak zaistnieć w internecie - w ujęciu tych dwóch przyjaciółek każda kwestia zyskuje szczególną interpretację i zaskakujące znaczenie.

Chyba się nie pomylę, jeśli założę, że dla większości uczniów najmniej lubianym aspektem szkoły są prace domowe. Zdziwi Was zatem zapewne postawa Fibi. Otóż sympatyczna bohaterka jest ich zagorzałą fanką! Chciałaby mieć więcej prac domowych, marzy o dodatkowych zadaniach, cieszy się, gdy nauczyciel poleca twórczo podsumować rok szkolny. Ale niezwykła jest też treść domowych prac wykonywanych przez Fibi. Zawsze pojawia się w nich temat... jednorożców;) 

Zwieńczeniem pracowitego roku szkolnego są wakacje. Poprzednie przyjaciółki spędziły razem na obozie dla ludzi;) - tym razem wspólnie wybierają się na obóz dla jednorożców. Tu Fibi będzie kimś wyjątkowym, bo tak różnym od całej obozowej społeczności. Jak odnajdzie się w takim otoczeniu i w tej roli? 

Dla fanów kolejne spotkanie z bohaterkami to lektura obowiązkowa, ale tym, którzy jeszcze tej serii nie znają, polecam sięgnąć po wcześniejsze tomy. Wtedy zrozumiecie lepiej choćby fakt, że Fibi "nieco spowszedniała" magiczna towarzyszka oraz dowiecie się, dlaczego Dakota jest "nienieprzyjaciółką";) Poza tym kolejne części serii "Fibi i Jednorożec" to niezmiennie niezawodny środek na poprawę humoru, a mała bohaterka uczy pewności siebie, doceniania odmienności i pielęgnowania swoich pasji.

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 

Za egzemplarz książki dziękujemy Wydawnictwu Egmont. "Komiksy są super! Fibi i Jednorożec. Przyjaźń kulą się toczy. Tom 9"

Autor, ilustrator: Dana Simpson
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 176
Format: 14,8x21 cm
ISBN:   978-83-281-4990-8

Komentarze