"Wynalazki roślin" - rośliny mają głos i czym się pochwalić! :)

 


A gdyby tak porozmawiać z kimś innym? Ze sztuczną inteligencją?! Nie, to zupełnie inna propozycja! Co powiecie na pogawędkę z... roślinami? Mogą nas bardzo wiele nauczyć, czego dowodem są informacje przedstawione na stronach tej intrygującej pozycji. Czy wiecie, ile roślinom zawdzięczamy? 

Pewnie przychodzi Wam na myśl kwestia pożywienia. Dla wielu to najpyszniejsze jedzenie pod słońcem - dania jarskie są lubiane nie tylko przez wegetarian. Jednak to tylko jedna z bardzo długiej listy spraw, które zawdzięczamy roślinom. Nie uwierzycie, w jak wielu dziedzinach wzorujemy się na nich!

Medycyna, budownictwo, energia, materiały, patenty ułatwiające nam podróżowanie, oczyszczanie środowiska, naturalne pestycydy, odsalanie wody morskiej, a nawet łaziki wykorzystywane do poznawania kosmosu - w każdej z tych dziedzin wzorujemy się na roślinach, które w naturalnych sposób inspirują nas podczas rozwiązywania najrozmaitszych zadań. 

Ale "Wynalazki roślin" zachwycają nie tylko bogactwem rozwiązań, które nam oferują rośliny. Czytanie o tych roślinnych inspiracjach jest tak przyjemne, bo autor znalazł niezwykle sympatyczny patent: to one same dokonują autoprezentacji. Rośliny zabierają głos i są bardzo wymowne - opowiadają o swoich zwyczajach, użyteczności, wyjątkowości. 

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się, co zawdzięczamy drzewom namorzynowym, topoli amerykańskiej, wiktorii królewskiej, listownicy, akcji lub gwajuli srebrzystej, to jest to zdecydowanie pozycja dla Was! Tekst jest klarowny, a wyjaśnienia tak precyzyjne i przyjazne, że nie mam wątpliwości, iż ta lektura spodoba się najmłodszym - i nieco starszym także - odbiorcom. 

Do tego "Wynalazki roślin" zachwycają uroczymi ilustracjami. A ich autorką jest Gosia Herba! Są one i bardzo obrazowe, zatem pomagają w zrozumieniu, zapamiętaniu przedstawionych treści. Ale też i bardzo zabawne! 

Świetna lektura!
Polecamy!
Katarzyna i Młodsza

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids"Wynalazki roślin. Akademia Mądrego Dziecka" 

Autor: Clive Gifford

Ilustratorka: Gosia Herba

Wydawnictwo: Harper Kids 

Oprawa: twarda

Liczba stron: 80

Format: 27,6x23,5 cm

ISBN: 978-83-276-7256-8

Komentarze