"Przygody z nauką. Mydło" - czysty sposób na zdobycie wiedzy;)

 


Kiedy dzieci sięgają po mydło, to jest to z pewnością wielka radość dla rodziców. Oczywiście czasem trzeba wytłumaczyć, że wystarczy raz nacisnąć dozownik, że nie trzeba wymydlać połowy kostki, ale generalnie popieramy higieniczne nawyki. A dzięki nowemu tytułowi z serii "Przygoda z nauką" sięganie po mydło także sprawi, że najmłodsi będą wiedzieć więcej!

Najmilszy sposób zdobywania wiedzy opiera się na działaniu, doświadczaniu, eksperymentowaniu. I takie właśnie propozycje mają dla najmłodszych autorzy Cécile Jugla i Jack Guichard. Dziesięć frapujących zadań-wyzwań sprawi, że kilka popołudni nie będzie nudnych. A może zainspirują one młodych odbiorców do dalszych eksperymentów?

Pierwsze strony to teoretyczne podejście do tematu. Dowiadujemy się, który z produktów obecnych w każdej kuchni jest podstawowym składnikiem mydła, poznajemy wszechstronność głównego bohatera (sprawdza się w wielu różnych funkcjach!), jest i mała lekcja matematyki. Odpowiedzi umieszczone "do góry nogami" pozwalają od razu zweryfikować naszą wiedzę czy nasze domysły.

A na następnej stronie wkraczamy w świat eksperymentów! Ich zaletą jest dostępność produktów i narzędzi - to co mamy w domu w zupełności wystarczy, by zachęcić mydło do skakania (i przy okazji poznać molekularną strukturę mydła!). Eksperymenty z rozpuszczaniem i wzbogacają wiedzę, i pozwalają na świetną zabawę - przecież właśnie tak zrobimy bańki!

Emulgator, budowa cząsteczek mydła, napięcie powierzchniowe... Kolejne strony to intrygujące wyzwania i nowa porcja wiedzy. A jako że książka jest kolorowa, sympatycznie ilustrowana i w przystępny sposób przekazuje nawet trudne zagadnienia, zatem nic dziwnego, że ta seria cieszy się wielką popularnością. Nas też urzekła!

Polecamy!
Katarzyna i Młodsza 


Za lekturę dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids

"Przygody z nauką. Mydło"

Autorzy: Cécile Jugla, Jack Guichard

Ilustrator: Laurent Simon

Wydawnictwo: Harper Kids

Oprawa: twarda

Liczba stron: 32

Format: 22x19,5 cm

ISBN 978-83-276-8059-4

Komentarze