"Przygody z nauką. Piasek" - sekrety małych ziarenek:)

 


Jestem pewna, że także już rozpoczęliście sezon piaskownicowy;) Ach, jak miło jest łapać się jeszcze do tej grupy wiekowej, która bezkarnie może godzinami kopać tunele w piasku, robić babki - i inne piaskowe pyszności, budować fortece... Wprawdzie potem ten uniwersalny surowiec jest wszędzie - we włosach, w kieszeniach, w bucikach i skarpetkach, ale komu by to przeszkadzało, prawda?;)

Jak się okazuje, dzięki piaskowi można nie tylko wspaniale się bawić, ale też dowiedzieć się wiele o prawach fizyki, o budownictwie czy... mierzeniu czasu! Seria "Przygody z nauką" to propozycja dla tych, których ciekawi otaczający świat i chcą na ten temat wiedzieć więcej. To ponadto sposobność do eksperymentowania i poszerzania wiedzy.

Wystarczy trochę piasku, woda, naczynia, które są w każdym domu i już możemy odkrywać tajemnice nauki! Wspaniała propozycja, bo nic tak nie zraża, jak trudno dostępne czy kosztowne materiały. Tanie eksperymentowanie to zatem przyjemny i ekonomiczny sposób zdobywania wiedzy. 

A lista rzeczy, które sobie młodzi, ciekawi świata naukowcy uświadomią jest niebagatelna! Nie wszyscy zdają sobie sprawę, w jak wielu dziedzinach przemysłu wykorzystywany jest piasek. A jak powstaje? Dlaczego kamienie dosłownie "wychodzą spod ziemi"? I choćbyśmy starannie wybrali je w naszym ogródku, to za rok znów będzie co robić? 

Pewnie i niektórzy dorośli poszerzą zasób wiadomości;) Czym jest zawiesina to na ogół wiemy, ale co oznacza sedymentacja? Wiele eksperymentów przypomina niemal magię - jak choćby napełnianie pełnej szklanki;) Dowiemy się też jak podnieść wiaderko piasku przy pomocy łopatki w tym piasku umieszczonej. A każde z tych doświadczeń jest opatrzone klarownym, naukowym wyjaśnieniem. Wiedza w taki sposób zdobyta z pewnością nie uleci ot tak z małych główek!

Dodatkowo książki z serii "Przygody z nauką" są uroczo ilustrowane. Mali bohaterowie wkomponowani w zdjęcia przedmiotów służących do eksperymentów są zabawni i sympatyczni. A jaka śliczna jest wyklejka - cała w roześmiane ziarenka!:) 

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids


"Przygody z nauką. Piasek"

Autorzy: Cécile Jugla, Jack Guichard

Ilustrator: Laurent Simon

Wydawnictwo: Harper Kids

Oprawa: twarda

Liczba stron: 32

Format: 22x19,5 cm

ISBN 978-83-276-8034-1


Komentarze