"Świerszczyk", "Świerszczyk Reporter", "Świerszczyk. Labirynty w Krainie Filmu" - dla najmłodszych ciekawych świata

 


Nie sztuką jest rozbawić najmłodszych - żarty to domena wieku "nieletniego". To, co zabawne, cieszy i jest powtarzane, przeżywane, zapada w pamięć. Ale jak sprawić, by i wiedza się w młodych głowach dobrze zakorzeniała? "Świerszczyk" ma na to paten, więc kolejny raz zachęcamy do sięgnięcia po nowe numery tego czasopisma - zarówno ten "klasyczny", jak i te specjalne, bo jest to znakomita okazja, by najmłodsi dowiedzieli się czegoś nowego, intrygującego, a nowe wiadomości w tak sympatycznej formie przekazane z pewnością nie zostaną zapomniane!

Trzy nowe numery czasopism to zaproszenie - do świata zwierząt, do świata filmu oraz... w kosmos! Każda z tych wypraw to sposobność do pogłębienia wiedzy, poznania ciekawych informacji na dany temat, to inspiracje do zgłębiania tych tematów, szukania odpowiedzi w rozmaitych źródłach i różnych ciekawych działań - rysowania, grania, rozwiązywania zadań rozwijających spostrzegawczość, logiczne myślenie.

Zaproszenie do wyprawy w kosmos oferuje najmłodszym patent na zapamiętanie kolejności planet, to też okazja do poznania jego tajemnic, choćby tej, jaki zapach ma kosmos;) Marzących o zostaniu astronautą Bajetan i jego koledzy poinformują, jakie warunki trzeba spełnić, by zrealizować to pragnienie. Kosmiczne zagadki, zadania, przygody w przestrzeni kosmicznej ulubionych bohaterów, wiersze o takiej "nieziemskiej" tematyce i humorystyczne opowiadanie uwielbianego autora wielkiej rzeszy najmłodszych - Grzegorza Kasdepki - atrakcji jest co niemiara! A nie zapominajmy o planszowej grze (również z humorystyczną nutą) i kursie rysowania!

W "Świerszczyku Reporterze" razem z Bajetanem będziemy tropić zwierzęta. A będzie to nie lada zadanie, gdyż sportretowane zostały tu okazy uwielbiające bawić się w "chowanego" - ukrywające się, przybierające barwę otoczenia, zabezpieczające się w rozmaite ciekawe i niezawodne sposoby przed atakami wrogów. Jak się okazuje, za zmiany koloru kameleona odpowiedzialne są jego nastroje, więc i o uczuciach - tym razem tych "naszych", ludzkich - będziemy mogli dowiedzieć się więcej. Tu też znajdziemy rozrywkowe propozycje: grę, łamigłówki, konkurs z sympatycznymi nagrodami.

Także i bardziej rozrywkowy numer czasopisma, czyli ten wypełniony łamigłówkami, to pomysłowa propozycja, by poszerzyć wiedzę i zainteresowania młodych odbiorców. Labirynty zostały umieszczone na rysunkach związanych tematycznie z filmem, a do tego każde z poleceń zawiera porcję wiedzy na temat historii kina, gatunków filmowych, sposobów filmowania... Mnóstwo ciekawostek przydatnych i w szkole, i w rozmaitych innych życiowych sytuacjach. Być może temat zachęci najmłodszych do spróbowania swych sił w dziedzinie X muzy? 

Bez wahania polecamy nowe "Świerszczyki" - najlepsze czasopismo dla najmłodszych na polskim rynku!

Katarzyna i Młodsza

"Świerszczyk"

"Świerszczyk Reporter"

"Świerszczyk. Labirynty w Krainie Filmu"

Komentarze