"Sixtine. Tom 4. Wielkie Rody" - wielkie pożegnanie...

W szczególnym momencie pożegnaliśmy Sixtine w trzecim tomie, więc też i w takim ją witamy. Wydarzenia w serii przygód dziewczynki mającej za towarzyszy duchy piratów dzieją się niejako dzień po dniu, więc bohaterom przychodzi opłakiwać jednego z członków pirackiej asysty... Tak, to możliwe - duch stracił życie! Jak się okazuje, w kwestiach duchowej egzystencji jest wiele opcji, o których dzięki nowemu tomowi dowiemy się więcej. 

Szykujcie się więc na emocjonujące spotkania z niematerialnymi na ogół bohaterami. Dzięki pewnymi zabiegom potrafią oni nieźle namieszać! Ale nie samymi niezwykłymi sprawami żyje człowiek, zwłaszcza młody człowiek;) W nowym tomie znajdziemy i perypetie uczuciowe Sixtine, zobaczymy, że relacje rodzinne nie tak łatwo jest ułożyć, nawet jeśli ktoś potrafi dogadać się z piratami - albo jest dorosły... 

Zresztą rodzinnych komplikacji będzie co niemiara - pojawią się i rodzice taty, i jego kuzyni. A okazją do spotkania będzie właśnie tytułowy zjazd. Wielkie Rody spotykają się w celu przedyskutowania metod działań. W takich okolicznościach wszelkie środki bezpieczeństwa są wskazane, ale niejednokrotnie i taka ostrożność okazuje się być niewystarczająca, bo przecież nie przewidzimy wszystkiego...

Emocje poszybują... w zaświaty! Po dramatycznym zdarzeniu na cmentarzu, w którym Sixtine odegra niezwykle ważną rolę, już podczas zjazdu Wielkich Rodów okaże się, że i w domowych pieleszach (swego rodzaju, wszak to imponująca posiadłość dziadków dziewczynki!;)) dziać się mogą mrożące krew w żyłach akcje!

Poznawanie Sixtine i śledzenie jej przygód to świetna rozrywka, ale też okazja do wyłuskania z nich cennego przesłania dotyczącego przyjaźni, więzów rodzinnych, wiary w siebie, wierności wyznawanym wartościom. Mała bohaterka uczy lojalności i odpowiedzialności, pokazuje, że wytrwałość jest cenną cechą, a szukanie kompromisu - pożądaną umiejętnością. 

Polecamy

Katarzyna i Młodsza


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont.


 "Sixtine. Tom 4. Wielkie Rody"

Autor: Frédéric Maupomé

Ilustrator: Aude Soleilhac

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Format: 80

Liczba stron: 21.6x28.5cm

ISBN: 978-83-281-5744-6


Komentarze