"Fibi i Jednorożec. Szepty i rżenia. Tom 10" - magiczny czas z niezwykłą przyjaciółką

 


U nas lato dopiero się rozkręca, Fibi zaś planuje - już na pierwszych stronach tego tomu - wybuchową imprezę na koniec lata. Zatem będzie się działo! Ale to w sumie norma w przypadku przyjaźni Fibi i jej nietypowej przyjaciółki - jednorożca Marigold Niebiańskie Chrapy. Jeśli zaś Wy narzekacie na nudę, sprawdźcie, co się dzieje u bohaterek!

Znakiem rozpoznawczym tych komiksów jest to,  że choć galeria postaci jest niezbyt duża, a znane tematy powracają, to jednocześnie autorka ma tyle nowych pomysłów, że czytamy kolejne tomy z nie mniejszym zainteresowaniem. Zatem znów spotkamy się z Maksem, Dakota po raz kolejny będzie pokazywała swoją wyższość i "lepszość", wraz z nią pojawią się oczywiście gobliny. Jako że szkoła w ujęciu komiksowym jest równie zabawnym miejscem jak każde inne;), zatem i szkolne przestrzenie zagoszczą na kartach dziesiątego tomu. Ba - nawet odrabianie lekcji jest tematem scenek - i z całą pewnością dostarczy czytelnikom powodów do śmiechu (choć może dlatego, że na razie to bardzo odległy temat...). 

Sporo miejsca w tym tomie poświęcone zostało kwestii wyglądu. Wprawdzie nie zmieniło się nic w kwestii zachwytu, w który wpada Marigold na widok własnego odbicia, ale poznamy pewne nowe aspekty tej sytuacji. Fibi będzie także szukała odpowiedniego stroju na halloweenowe przebranie, a w ramach dbania o siebie Marigold odkryje uroki... kąpielowej komnaty w domu przyjaciółki. Wraz z bohaterkami spojrzymy na jej miasto, a w końcu obie przyjaciółki podejmą próby upodobnienia się do siebie;) Będzie też okazja by poznać kilka legend z uniwersum jednorożców, a to opowieści najczystszej próby;)

Na relację między bohaterkami mały cień rzuci incydent ze Stephanie. Marigold z pewnych powodów znika i jak się okazuje - czas ten spędzała z dziewczynką, która jest fanką Fibi... Jak to wytłumaczy? Sprawdźcie koniecznie! Jak się okazuje, przyjaźń poddana próbom jest jeszcze bardziej wartościowa!

Dajcie się więc zaprosić do śledzenia przygód Fibi i Marigold - od wybuchowej końcówki lata, przez szkolne dni, halloweenowe zbieranie słodyczy, deszczową jesień, mroźną zimę, walentynki, aż do wiosny (na jednej z ostatnich stron tata Fibi kosi trawę... Mały zgrzyt, ale przymykamy oko;)). Przed Wami 176 stron radości i wzruszeń!

Polecamy
Katarzyna i Młodsza

"Fibi i Jednorożec. Szepty i rżenia. Tom 10"

Autor, ilustrator: Dana Simpson
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 176
Format: 14,8x21 cm
ISBN:   978-83-281-6670-7


Komentarze