"O czym szumią wierzby. Nieproszeni goście. Tom 4" - mieć przyjaciół, wrócić do domu...

 


Ropuch wraca do domu! Bądźmy szczerzy - sytuacja wydawała się beznadziejna, zatem nikt się takiego przebiegu wydarzeń nie spodziewał. Powrót wiąże się z bardzo zabawnym zdarzeniem (sprawdźcie sami, jak się to odbyło;)), ale gdy emocje opadną, okaże się, że niektórzy postawili na nieszczęsnym więźniu krzyżyk już zawczasu i teraz trzeba odkręcać całą sprawę, a nie będzie to proste...

Na Ropucha czekają jego przyjaciele. Jak pamiętamy - nie stracili nadziei, że go jeszcze zobaczą... A pod jego nieobecność starali się wymyślić plan ratunku dla druha, ale też bronili jego posiadłości! Taki majątek pozostawiony bez opieki to łakomy kąsek, więc banda z puszczy - gromada łasic, kun i gronostajów, czyniła rozmaite podchody, by zamieszkać w domu pozbawionym gospodarza. No i niestety - udało im się... 

Ale niedoczekanie! Ropuch ani myśli pogodzić się z tym stanem rzeczy! Co przedsięweźmie? Jak mu się powiodą jego plany? O tym przekonacie się sięgając po czwarty tom "O czym szumią wierzby". Zdradzimy tylko, że znów okaże się, jak ważna jest przyjaźń. Takie relacje są nie do przecenienia! Zatem na przyjaciół będzie mógł liczyć Ropuch w rozmaitych sytuacjach i po wielekroć. Okaże się też, że czasem z troski o nas przyjaciel może nas nieco obsztorcować;)

Klasyczna, uwielbiana historia autorstwa Kennetha Grahame'a powoli dobiega końca. W tym tomie swój kres znajdują wszystkie wątki, historia zatacza koło, ale nie znajdujemy się w punkcie wyjścia: coś się zmieniło, pewne rzeczy już nigdy nie będą takie same, inne zostały wystawione na próbę, z której wyszły zwycięsko, więc lśnią jak diament:) Piękna jest ta opowieść - wciągająca fabuła potrafi i bawić, i wzruszać, a komiksowa wersja - z uroczymi ilustracjami - jest niezwykle urokliwa. Drobiazgowość rysunków, portrety zwierzęcych bohaterów w tak perfekcyjny sposób oddające ich uczucia, przeżycia, miła dla oka tonacja barw - tę historię ogląda się z wielką przyjemnością! 

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 

PS. Dla zasmuconych faktem, iż to koniec tej opowieść w tak pięknej formie przekazanej, mamy dobrą wiadomość: Wydawnictwo Egmont już zapowiada kolejną serię, a właściwie... kontynuację tej historii, czyli "O czym szumią piaski"! 


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont."O czym szumią wierzby. Nieproszeni goście. Tom 4"

Autor, ilustrator: Michel Plessix

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: gąbka

Liczba stron: 40

Format: 21,6x28,5 cmKomentarze