"Śpiąca Królewna" - miłość pokona wszystko!

 


Kto kocha baśnie, ten bez wahania sięgnie po tę pozycję! Klasyczna opowieść przedstawiona na kartach komiksu to sposobność, by zachęcić najmłodszych do czytania. Można wprawdzie obejrzeć film wyprodukowany przez Wytwórnię Disneya, ale czytając możemy skupić się na słowach, wrócić do wybranych fragmentów, porozmawiać o tej opowieści. 

Zresztą sam komiks ma ciekawą formę. Najpierw poznajemy bohaterów - to jakby swego rodzaju galeria postaci, które od razu prezentują się w całej krasie, ze swoimi zaletami lub wadami. Wszak to baśń, więc i czarne charaktery tu spotkamy! A później wkraczamy w wir wydarzeń. A są one emocjonujące: narodziny długo wyczekiwanego potomka - właściwie potomkini;) Malutka Aurora otrzymuje wyjątkowe dary od wróżek zaproszonych na uroczystość powitania małej córeczki. Ale... O kimś zapomniano! Zła Czarownica nie wybacza takiej zniewagi, pojawia się więc nieproszona i rzuca klątwę...

Dla znających klasyczną opowieść autorstwa Charles'a Perraulta czy braci Grimm ta wersja szykuje kilka niespodzianek. Akcja przebiega nieco inaczej, bohaterów jest mniej, a same zdarzenia trwają nieco krócej, tak by miłość mogła zatriumfować:) 

Komiks ma do zaoferowania czytelnikom sporą porcję humoru. Zabawne są wróżki, ich urocza przemiana, dyskusje prowadzone w bardzo ożywiony sposób. Także i siły zła zostały przedstawione w ujęciu, które wywołuje uśmiech na twarzach odbiorców. Nie bójcie się, że zmiany objęły także zakończenie - tu oczywiście można liczyć na happy end!:) 

A co do formy komiksu - na końcu znajdziemy sympatyczny dodatek - "Wspomnienia", czyli swego rodzaju "album zdjęciowy", "kadry" z życia Aurory i jej ukochanego. A przesłanie? Jest także, a jakże! Zło zostaje pokonane, prawdziwe uczucia pomagają wyjść z każdej, nawet bardzo trudnej sytuacji. Bardzo się nam ta historia spodobała, pomysłowa, urocza warstwa wizualna zachęca do lektury. Dla wielbicieli baśni dobra wiadomość - w planach wydawniczych jest już kolejna opowieść w takiej miłej formie!

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont.


"Śpiąca królewna" 

  • Seria/cykl: KLASYCZNE BAŚNIE DISNEYA W KOMIKSIE

  • Scenarzysta: Régis MaineAlessandro Ferrari

  • Ilustrator: Mario Cortés

  • Tłumacz: Mateusz Lis

  • Wydawnictwo: Egmont
  • Typ oprawy: miękka

  • Format: 17x26 cm
  • Liczba stron: 64

Komentarze