"Ogródek warzywny. Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer" - wszyscy lubią warzywa!

 Wyprawę do ogródka można uznać za najmilszy pomysł na każdą wolną chwilę! Mamy sposobność przynieść stamtąd coś pysznego, a przy okazji poobserwować przyrodę, poobcować z rozmaitymi sympatycznymi przedstawicielami fauny, pooddychać świeżym powietrzem. Jest to miłe i pewnie trochę smuci fakt, iż niebawem te wizyty w ogródku się skończą... 

Jesień za pasem, czas odpoczynku, więc miło będzie pochylić się nad książeczką, która o wiośnie nam przypomni, opowie o tym, co ciekawego się dzieje się na grządkach i kogo tu możemy spotkać. Tekst jest niedługi, proste zdania informują, ale też przemycają zabawne uwagi, które spodobają się najmłodszym, ułatwią zapamiętanie przekazywanych wiadomości. 

Na pewno do gustu przypadną też ilustracje. Są niezwykle ciekawie pomyślane - precyzja rysunku sprawia, że bez trudu rozpoznać można przedstawione roślin, a uroczo zobrazowane zwierzątka wywołają uśmiech na małych buziach. Drobne, srebrzyste elementy, z delikatną fakturą, niewątpliwie zajmą małe paluszki, ale jeszcze więcej uwagi przykują ruchome fragmenty! 

Któż tego nie lubi;) Przesuwanie, okręcanie, małe zmiany wprowadzane dzięki wprawieniu w ruch elementów - jakie to  frapujące! Najmłodsi coś okrywają lub ukrywają, odsłonięty fragment przynosi nowe informacje, pozwala lepiej zrozumieć przedstawiane pojęcia. 

Po tę miłą pozycją z pewnością często najmłodsi będą sięgać. Dzięki twardym kartkom książeczka przeżyje bez szwanku intensywne eksplorowanie i długo będzie cieszyć małych "użytkowników". 

Polecam 
Katarzyna


Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids
"Ogródek warzywny. Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer" 

Autorka, ilustratorka: Emiri Hayashi

Wydawnictwo: Harper Kids

Oprawa: twarde kartki

Format: 170x170 cm

Liczba stron: 10

ISBN: 978-83-276-8110-2


Komentarze