"Niesforne Ziarenko i straszny wieczór" - jak rozwiązać nierozwiązywalny problem?


Niesforne Ziarenko zdążyło już dochować się rzeszy fanów;) Wiele osób odnajduje się w portrecie tego nietuzinkowego bohatera. Niby łobuziak, ale lubimy go, obraża się, złości, psoci, ale ma przecież pewne powody... Świetnie, że powraca, a klimatyczna lektura w bardzo aktualnym nastroju z pewnością będzie dla jego wielbicieli przemiłą okazją do wzbogacenia listy ulubionych tytułów o nową pozycję. 

"Niesforne Ziarenko i straszny wieczór" to zaproszenie na halloweenową imprezę! Propozycja nie do odrzucenia, prawda? Kto nie lubi żartów, przebrań, śmiechu, no i słodyczy? Oczekiwanie na ten dzień tak się dłuży... A właściwie na wieczór, prawda?;) Jednak jeśli sądzicie, że i Niesforne Ziarenko nie może się doczekać tej zabawy, to jesteście w błędzie...

Jak to, taki fan żartów nie lubi Halloween? Hmm... No właśnie, lubi, ale coś stoi na przeszkodzie, by dobrze się w ten dzień bawić... Niesforne Ziarenko nie ma odpowiedniego stroju! Żadne przebranie nie jest dość dobre, nic nie pasuje, każda propozycja jest niewłaściwa, a jak w taki wieczór być bez stroju?! 

Ziarenko jest nieszczęśliwe i sfrustrowane, porównuje się z innymi, drobiazgowo roztrząsa wspaniałość innych strojów, kiepski nastrój staje się jeszcze gorszy... W końcu wpada na pomysł, dzięki któremu będzie się czuło mniej smutne. Cóż z tego, że "przy okazji" ten smutek przeniesie się na wszystkich innych uczestników zabawy? 

Bohater nie myśli o konsekwencjach wcielenia swego planu w życie, myśli o sobie, chce poprawić swój nastrój, nic innego się nie liczy. Na szczęście ten stan rzeczy nie będzie trwał długo. Nieoczekiwane spotkanie, rozmowa, dobra rada zmienią wszystko.

Choć to taka końcowopaździernikowa;) książka, to temat jest uniwersalny - czy mam prawo stawiać siebie przed innymi, czy moje problemy są ważniejsze niż sprawy innych? A wreszcie - co tak naprawdę jest ważne w relacjach z innymi? Co powinno liczyć się dla mnie samego? 

Kolorowa i klimatyczna lektura to świetna lekcja empatii, odpowiedzialności, umiejętności przyznania się do błędu. A także kreatywności;) - sprawdźcie, jaki fantastyczny kostium wymyśliło Niesforne Ziarenko!

Polecam

Katarzyna


Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids

 "Niesforne Ziarenko i straszny wieczór" 

Autor: Jory John

Ilustratorzy: Pete Oswald, Saba Joshaghant

Wydawnictwo: Harper Kids

Oprawa: twarda

Liczba stron: 32

Format: 22,7x22,5 cm

ISBN: 978-83-276-8712-8

Komentarze