"Basia. Wielka księga psów i kotów" - jak być najlepszym opiekunem i przyjacielem pupila:)

 


Kto pamięta, że pierwsza przygoda Basi opowiada o wizycie w ogrodzie zoologicznym?:) Od początku zatem wiadomym jest, że mała bohaterka kocha zwierzęta, interesuje się nimi, troszczy się o swojego pupila - sympatycznego żółwia Kajetana, z szacunkiem odnosi się do podopiecznych należących do jej przyjaciół. Zwierzęta zajmują ważne miejsce w sercu rezolutnej dziewczynki, a kto sam miał - czy ma - z nimi do czynienia, wie doskonale, że z ich pobytem w naszych domach wiążą się rozmaite opowieści, przygody, historie... 

Nasze mogłabym snuć bardzo długo;) W każdym razie mogę Wam zaręczyć, że najlepsze kotki są z Olx;), że pies z kotami może dogadać się naprawdę bez problemu, no i że żadne wydatki związane z posiadaniem pupila nie są zbyt wielkie, bo radość, jaką przynosi, jest wprost niewyobrażalna!:) 

Wśród zaprzyjaźnionych domach w uniwersum Basi nie brakuje zwierzęcych przyjaciół, zatem jest o czym opowiadać, jest co wspominać, bo przywoływane są też historie z lat młodości bliskich dziewczynki. Królują oczywiście psy i koty, bo to jednak najpopularniejsi mali domownicy:) Ale przecież nie tylko takich towarzyszy mamy - więc są i gryzonie (chomiki, kawie, szczury, myszy, szynszyle), ptaki (papugi, kanarki), rybki, gady... Ba - wyobraźcie sobie, że prababcia Basi hodowała w domu... świerszcze! 

W tej obszernej pozycji znajdziecie wiele ciekawych informacji i intrygujących opowieści. Są wypowiedzi starszych i młodszych, fachowe informacje i dobre rady, wzruszające historie przyjaźni, która obu stronom przynosi wiele korzyści. Z pewnością pupil w domu to wielka odpowiedzialność - ale też i lekcja takiej odpowiedzialności. Musimy planować opiekę nad nim, troszczyć się o wszelkie potrzeby, nauczyć się "mowy" naszego podopiecznego. W zamian otrzymujemy bezcenne dowody miłości, mamy możliwość własnymi oczami zobaczyć wiele intrygujących chwil. 

Nasze kicie bardzo się różnią - jedna staje do walk (uspokajamy - bardzo pozorowanych;)) z pieską, druga zawsze ucieka. Jedna uwielbia gotowane buraczki, druga zawsze żebrze o chipsy;) Jedna uwielbia wylegiwać się na kolanach, druga rozpacza, gdy się ją weźmie na ręce. Ile kotów (psów, chomików, papużek...), tyle intrygujących opowieści! Na kartach książki "Basia. Wielka księga psów i kotów" są wzruszające historie przyjaźni, zabawne przygody, dowody na to, że zwierzęcy domownicy dostarczają ogrom radości. 

Znajome pierwszaki (pozdrowienia dla I a!!!) chłonęły te opowieści jak zaczarowane ("Niech pani czyta dalej! Szybko!";)) - zatem polecamy bardzo grupowo! 

Katarzyna


Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids

"Basia. Wielka księga psów i kotów"

Autorka: Zofia Stanecka

Ilustratorka: Marianna Oklejak

Wydawnictwo: Harper Kids

Oprawa: twarda

Liczba stron: 112

Format: 25x20 cm

ISBN: 978-83-276-7282-7

Komentarze