"Nikogo nie ma w domu" - o sile przyjaźni i wielkiej wyprawie

 

 

 

Gosia Herba i Mikołaj Pasiński stworzyli kolejną fantastyczną opowieść - emocjonującą, wciągającą, pełną humoru i wzruszeń, z nietuzinkową fabułą, ze smaczkami i niespodziankami - i znów, tak jak poprzednie wspólne dzieła, polecam ją i najmłodszym, i tym nieco starszym. Jest w tej historii taka porcja ciepła, że niestraszne nam jesienne chłody!

Opowieści o przyjaźni na pewno znacie niemało, ale warto sięgnąć po nową propozycję wydawnictwa Harper Kids, bo spotkamy tu grono sympatycznych bohaterów, przeżyjemy mnóstwo przygód - i to jednego dnia, doświadczymy radości i wspólnie dotrzemy do szczęśliwego końca. To rzeczywiście będzie nie lada wyprawa!

Kimbo i Leo przyjaźnią się, lubią ze sobą przebywać, znają się doskonale i stanowią doskonały przykład twierdzenia, że prawdziwa przyjaźń przezwycięży wszelkie przeszkody. I dlatego w dzień urodzin Leo jego przyjaciółka Kimbo postanawia zrobić mu niespodziankę i złożyć mu wizytę. Wspaniały pomysł, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem...

Tak często bywa, że gdy nam na czymś zależy, to pojawiają się rozmaite przeciwności, czasem jest ich naprawdę mnóstwo, więc to, co zaplanowaliśmy przesuwa się w czasie, mamy obawy, czy w ogóle dojdzie do skutku... Z rozmaitymi problemami mierzy się Kimbo - droga nie nie jest łatwa, poza tym niepokoi kwestia prezentu (także uroczo przedstawiona - ogrom przezabawnych pomysłów i cierpliwe dociekanie: co tak naprawdę sprawi przyjemność przyjacielowi?). 

Jak się okazuje, także Kimbo miał identyczny plan na ten szczególny dzień... A jako że bohaterowie mieszkają po przeciwnych stronach miasta i oboje wpadli na pomysł zrobienia niespodzianki, to wszystko toczy się nieco inaczej, niż to było zaplanowane... Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - przyjaciel to ktoś, kto zawsze nas wesprze, znajdzie wyjście z trudnej sytuacji, pokona wszelkie przeszkody. 

Wyprawa dwojga bohaterów pokazuje, że nie są oni tacy sami - mają różne pasje i upodobania, a jednak są dla siebie stworzeni - rozumieją się, lubią, cenią i potrzebują. Pięknie pokazane jest uzupełnianie się, otwartość na potrzeby innej osoby. Cała istota przyjaźni wyłożona w tak klarowny i uroczy sposób!

Do tego jak zwykle sympatyczne i pełne szczegółów ilustracje Gosi Herby dostarczą nam wiele radości - przy analizowaniu detali, odkrywaniu nowych smaczków i... szukaniu żabek! Na stronach tej opowieści ukryło się ich aż czterdzieści!:)

Polecam

Katarzyna

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids
"Nikogo nie ma w domu"

Autor: Mikołaj Pasiński

Ilustratorka: Gosia Herba

Wydawnictwo: Harper Kids

Oprawa: twarda

Liczba stron: 40

Format: 29x24 cm

ISBN: 978-83-276-8080-8Komentarze