"Piękna i Bestia. Klasyczne baśnie Disneya w komiksie" - urokliwa historia w ciekawej formie

 Komiksowe ujęcia to klucz do zainteresowania najmłodszych odbiorców. W takiej formie przekazana opowieść ma szanse trafić do serc i głów, a trzeba przyznać, ze przekaz tej historii jest ważny i cenny. Któż nie zna dziejów Belli, dziewczyny wychowywanej przez ojca-wynalazcę, uwielbiającej świat lektur, ceniącej dobro, prawdę, szlachetność? Zrządzenie losu sprawia, że trafia do zamku Bestii...

Dzieje bohaterów rozpoczyna ciekawie przedstawiona historia przemiany pięknego, ale próżnego księcia w przerażającego stwora. Zobrazowana w odmiennym stylu - ilustracje przypominają witraże - jest wstępem, która wprowadza w klimat tej niezwykłej opowieści. Kolejne strony przenoszą nas nieco w czasie i charakterystyczne dla Disneya rysunki przedstawiają niełatwe życie dziewczyny, która nie ma zbyt wielu serdecznych osób obok siebie. Jest córką wyśmiewanego przez ogół dziwaka i na dodatek staje się obiektem zakusów podstępnego Gastona. 

Dramatyczna opowieść obfituje w zwroty akcji, nie brak tu całego wachlarza emocji. Komiksowe dymki nie zawierają na ogół zbyt długich wypowiedzi, ale w odczytaniu uczuć pomagają rysunki, które obrazowo odmalowują przeżycia bohaterów. 

Nie jest to tylko posępna, mroczna historia pełna dramatyzmu - pamiętacie zapewne nietuzinkowe grono służby w zamku Bestii. Pani Imbryk i Bryczek, Płomyk i Trybik to postacie, które niosą sporą dawkę humoru. Cieszy też szczęśliwe zakończenie, a sympatycznym dodatkiem charakterystycznym dla tej serii jest ostatnia część komiksu - "Wspomnienia". To niejako "album fotograficzny" - zbiór szczególnych momentów z dziejów bohaterów, wzruszających, poruszających, ale też zabawnych. 

Piękna opowieść o uczuciach, wrażliwości, otwartości na innych, dostrzeganiu prawdy kryjącej się w głębi - to prawdy znane, ale warte przypominania.

Polecam
Katarzyna Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont.


"Piękna i Bestia. Klasyczne baśnie Disneya w komiksie" 

  • Scenarzysta: Bobbi JG WeissSilvia Dell’Amore

  • Ilustrator: Colleen Doran

  • Wydawnictwo: Egmont
    Oprawa: miękka
  • Liczba stron: 64
  • Format: 17x26 cm

Komentarze