"Supersi. Samotność. Tom 4" - wydostać się z potrzasku

 Znaczący jest tytuł tego tomu i wieloznaczny, bo odnosić się będzie do sporego grona bohaterów, tych dobrze znanych, i takich, których dopiero teraz poznamy bliżej. Okaże się zatem, że samotność ma różne oblicza i rozmaite przyczyny. Czy wybór samotności jest trafnym posunięciem? Przekonacie się, sięgając po czwarty tom serii "Supersi".

Fani przygód trojga rodzeństwa, które przybyło na Ziemię z bardzo odległego zakątka wszechświata pamiętają, że pobyt bohaterów na naszej planecie;) obfituje w przygody - brak rodziców staje się problemem, gdy ktoś z grona dorosłych - choćby nauczyciele - próbuje skontaktować się z opiekunami dzieci. Ale prawdziwe kłopoty pojawiają się, gdy do głosu dochodzi wrodzone poczucie sprawiedliwości trojga przybyszy... Jako superbohaterowie pomagają potrzebującym, rozwiązują konflikty, dają nauczkę sprawcom. Ich chlubna działalność budzi spore zainteresowanie społeczeństwa, mediów, funkcjonariuszy policji... 

Ukrywanie się w mało dogodnych warunkach, ucieczki, ryzykowne akcje - tak wygląda codzienność dzieci, ale dopóki są razem, są szczęśliwi. Jednak gdy w sprawę angażują się służby specjalne, wydarzenia biorą niepomyślny obrót... Rodzeństwo zostaje rozdzielone, uwięziony Benji staje się obiektem badań, a jego brat i siostra muszą uciekać. W ten przedświąteczny czas to dla wszystkich trudne doświadczenie... 

Na szczęście Lili i Mat znajdują schronienie w domu inspektora Leseca. Choć są bezpieczni, to problemy nie znikają. Starsze rodzeństwo martwi się, co stanie się z braciszkiem. Mat obwinia się, odsuwa od innych, robi sobie wyrzuty, gdyż uważa, że jako najstarszy powinien być oparciem, nie może zawodzić w żadnej sytuacji. Lili nie zamierza siedzieć z założonymi rękami, planuje i działa. Każde z nich - także ich gospodarz - boryka się z trudnościami, jakie przynosi życie, mroczne myśli pojawiają się i nie chcą odejść... Jakie działanie w tej sytuacji jest właściwe? Czy angażować się w ryzykowne sytuacje? Działać wspólnie? Co da efekty: taktyka czy brawura?

Intrygująca opowieść rozwija się, dostarczając sporo emocji. Choć bohaterowie są różni od nas, to ich problemy są uniwersalne, a wynikające z nich przesłanie - ważne i cenne.

Polecam
Katarzyna 
Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont.


"Supersi. Samotność. Tom 4"
 • Scenarzysta: Frédéric Maupomé

 • Ilustrator: Dawid

 • Tłumacz: Marek Puszczewicz

 • Wydawnictwo: Egmont
 • Typ oprawy: twarda

 • Liczba stron: 120 
  Format: 14,8x21 cm
 • ISBN 97-883-281-6166-5

Komentarze

 1. Czytaliśmy wraz z synem ten egzemplarz, ostatnio kupiłem na wiczorne czytanki, również polecam

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy egzemplarz, super recenzja, zachęca do przeczytania całości, dzięki!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)