"Cuda w ciele. Opowieści 5 minut przed snem" - wierszowana podróż przez nasz organizm

 Gabby Dawnay zaprosiła nas poprzednio do lasu - jej wierszowana opowieść "Cuda w lesie" pozwala przeżyć niezwykłą przygodę, odkryć tajemnice tego wspaniałego ekosystemu. Nie mniej ciekawym "obiektem" obserwacji jesteśmy my sami! Jakie to niezwykłe, że potrafimy robić kilka rzeczy jednocześnie i nasze mózgi tak sprawnie wszystkim zarządzają! Albo działanie naszych zmysłów - naszych pięciu "okien na świat"! Dorzućmy do tego niesamowity, samoregenerujący się organ - skórę, zadziwiające mięśnie, układ oddechowy czy pokarmowy, pracowite serce - powodów do zachwytów nad nami samymi mamy niemało.

Poznanie budowy anatomicznej i fizjologii człowieka to nie lada zadanie, ale nie mniejszym wyzwaniem jest przybliżenie tych informacji najmłodszym. Przekazanie ich tak, by było to zrozumiałe, to niełatwa sprawa, zatem trzeba docenić trud autorki i duetu odpowiedzialnego za polską wersję - Mikołaja Golachowskiego i Joanny Nikodemskiej.

Dziewięć rymowanych opowieści pozwala najmłodszym zaspokoić ciekawość i odpowiedzieć na pytania: skąd się wziąłem? Jak pracuje moje serce? Jak oddycha człowiek? Na czym polega trawienie pokarmów? Są też wyjaśnienia dotyczące naszego układu kostnego, mięśni czy skóry.

Rymowanki zawierają wiele informacji, wzbogacają ten przekaz ilustracje, także dodatkowo opisane. A dla bardzo zainteresowanych tematem i chcących zgłębiać wiedzę jest jeszcze strona pełna ciekawostek na końcu każdej opowieści.

To sympatyczna i cenna pozycja, może nie dla tych naj-najmłodszych, tu oznaczenie wydawnictwa - 5+ jest bardzo trafne. Język jest klarowny, ale sporo tu pojęć, więc młodsi mogą nie wszystko zrozumieć. Ale już poważni przedszkolacy będą uradowani tą lekturą, zwłaszcza, że znajdziemy tu sporo żartów, obrazowych przedstawień trudniejszych zagadnień.


Polecam
Katarzyna 

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids
"Cuda w ciele. Opowieści 5 minut przed snem"

Autorka: Gabby Dawnay

Ilustratorka: Mimi Purnell 

Wydawnictwo: Harper Kids 

Oprawa: twarda

Liczba stron: 96

Format: 27x21 cm

ISBN: 978-83-276-8670-1

Komentarze