"Fibi i Jednorożec. Pod gwiazdami. Tom 11" - kolejne lato pełne przygód - i trochę szkoły;)

 


Gdy wszyscy uczniowie wyglądają wakacji jak kania dżdżu;), Fibi stoi u ich progu i nie jest zbyt szczęśliwa... Dakota podsumowałaby to stwierdzeniem, że nerdy już takie są;) Trochę przyzwyczailiśmy się, że lato to dla bohaterek czas wyjazdów na obozy - ludzkie lub jednorożcowe;), jednak tym razem prócz krótkiego wypadu na łono natury z rodziną Maksa, Fibi i Marigold spędzą czas kanikuły stacjonarnie. Co nie znaczy, że będzie to szereg nudnych dni. Wprost przeciwnie!

Czas pozaszkolny trzeba najpierw oswoić, więc Fibi sama sobie zadaje prace domowe (to obecnie nośny temat, może bohaterka kogoś zainspiruje?;)). Szkoła jest gdzieś zatem obecna w myślach bohaterki (nie spodziewacie się, co tam się dzieje w wakacje!!!), zaprząta je też Dakota (bo przeciwieństwa się przyciągają). No ale lato rządzi się swoimi prawami - czasu wolnego jest więcej, spędza się go na łonie przyrody, nad wodą. Choć bywają dni, gdy pogoda nie dopisuje, trzeba szukać lekarstwa na nudę. 

Na tapecie są gry - karciane, ale i komputerowe, układy taneczne, przebieranki, czytanie... Rozmaite intrygujące wnioski wynikają z tych działań - główny temat, który wciąż powraca w tym tomie, to kwestia prawdy i kłamstwa, uczciwości i udawania. Wybór wbrew pozorom nie jest taki oczywisty i jednoznaczny, a różne sytuacje pokazują, że choć prawda jest ceniona, to nie zawsze - z różnych powodów, właśnie ją wybieramy. 

Choć wakacje są zdecydowanie dłuższe niż u nas;), to jednak kończą się, zatem mamy sposobność obserwować Fibi w szkole. Nowy rok szkolny, zatem wszyscy są starsi, poważniejsi, doroślejsi...;) Na pewno jest w tym ziarno prawdy - sami się przekonajcie! Sprawdźcie, w jaki sposób Marigold zawitała do szkoły i do jakich konkluzji doszły bohaterki. Przezabawnym akcentem tego tomu jest Halloween i akcja zbierania cukierków:) 

Komiks jest napisany przystępnym językiem, ale zostały w niego wplecione słowa, dzięki którym młodzi odbiorcy mogą zyskać miano erudytów;) Jeśli ich jeszcze nie znają, to pomocą służy słowniczek na końcu książki. Zatem: przyjemne z pożytecznym! Ale przede wszystkim: masa zabawy!

Polecamy!
Katarzyna i Młodsza 


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont.


"Fibi i Jednorożec. Pod gwiazdami. Tom 11"

Autor, ilustrator: Dana Simpson
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 176
Format: 14,8x21 cm
ISBN:  978-83-281-6671-4

Komentarze