"Kajko i Kokosz – Nowe Przygody. Powrót Milusia. Tom 3" - nowa przygoda w starym, dobrym stylu:)

 "Powrót Milusia" opatrzony informacją "Nowe przygody" to dzieło, którego twórcy kontynuują kultową serię Janusza Christy. Niniejszy tom jest trzecim po "Królewskiej konnej" i "Zaćmieniu po zmierzchu" - przyznam, że od niego zaczynamy, wabikiem był oczywiście Miluś, bo to smok nad wyraz uroczy, a dodatkowo zaintrygowało nas, czemu wrócił?! Wierni czytelnicy pamiętają, że Miluś znalazł ukochaną - Milusię - i wraz z nią odleciał do Krainy Smoków. 

Ale nie tylko Miluś powraca w tym tomie! Można by powiedzieć, że niemałe grono starych znajomych pozwala o sobie przypomnieć dzięki temu komiksowemu tomowi. Pojawią się zatem: Dziad Borowy, księżniczka Kaprylda, książę Wład i jego bezstresowo wychowywany syn, Dumił, a Milusiowi towarzyszy też jego ukochana. 

Autorzy kontynuacji kultowej serii - Maciej Kur, Sławomir Kiełbus i Piotr Bednarczyk - godnie się spisują w tej roli. Zarówno w warstwie rysunkowej, jak i scenariuszowo jest to historia, która wciąga i bawi. 

Rzecz cała zaczyna się od nocnego porwania księcia Mirmiła. A dokonują go... Kajko i Kokosz! Wyjaśniamy od razu, że robią to na polecenie Lubawy, która chce, by podczas odwiedzin u mamusi towarzyszył jej mąż;) Za tę nielojalność wojowie zostaną srogo ukarani - mają na miesiąc jechać do księcia Włada, którego niesforny synek dał się we znaki całej społeczności. A oni zawitać tam mają w charakterze piastunów... 

"Powrót Milusia" oferuje czytelnikom to, co lubią w tej serii - znajdziemy tu podróż pełną przygód, mnóstwo wyzwań, przed którymi stają bohaterowie, komiczne pomyłki, pościgi, uwięzienia i ucieczki, pomyślne zbiegi okoliczności i szczęśliwy finał przygód. Jest i ważne przesłanie, a nawet wiele cennych uwag: kwestia odpowiedzialności, temat wychowania (dzieci - także smoczych;)), uczciwość, prawdomówność, szlachetność...

Nam się bardzo ta część "Nowych przygód" spodobała, na pewno przeczytamy wcześniejsze tytuły.
Polecamy
Katarzyna i dziewczynki 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont."Kajko i Kokosz – Nowe Przygody. Powrót Milusia. Tom 3"

Scenarzysta: Maciej Kur

Ilustrator: Sławomir Kiełbus 

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka

Liczba stron: 48

Format: 21,6x28,5 cm

ISBN: 978-83-281-5582-4


Komentarze