"Lulu i Nelson. Tom 3. Biała lwica" - odnaleźć swoje miejsce...

 "Biała lwica" to tytuł kończący wzruszającą historię Lulu - znalazła się w Afryce z bardzo sprecyzowanymi planami, ale wiele zdarzyło się po drodze... Jej tata został uwięziony, ona sama na szczęście znalazła wyjątkowych przyjaciół, a wydarzenia, których była świadkiem lub w których uczestniczyła, sprawiły, że inaczej patrzy na świat. 

Finał historii niewątpliwie Was zaskoczy, do tego z całą pewnością wzruszy. Ta opowieść pokazuje nam, że do prawdziwej przemiany trzeba dorosnąć i warto, by wydarzyła się ona z wewnętrznych pobudek, bo narzucona odgórnie może stać się czymś, co odrzucamy. Czy zatem nie mamy wpływu na innych? Wprost przeciwnie! I to bardzo wielki, ale jego podstawą nie jest lista zakazów i nakazów, lepiej i celniej trafimy do serc i umysłów innych, gdy będziemy oddziaływać przykładem, gdy staniemy się wzorem do naśladowania. 

W tym tomie ważnym tematem jest lojalność i uczciwość, ale niemałe znaczenie ma też empatia, zrozumienie. Bohaterowie bywają postawieni w sytuacji bez wyjścia - cokolwiek wybiorą, ktoś ucierpi. Sytuacja nie do pozazdroszczenia, jednak jej rozwiązanie pokazuje młodym odbiorcom wagę odpowiedzialności, jest cenną lekcją budowania właściwych postaw. 

Nie można nie wspomnieć o przyrodzie i zwierzętach obecnych na kartach komiksu także i w tym tomie. Ilustracje jak zwykle są zachwycające, udało się też wyważyć wiarygodność zwierzęcych bohaterów i ich w pewnym sensie "ludzkiego" zachowania. 

Pierwszy tom tej serii ukazał się latem 2022 roku, ale z pewnością pamiętacie, że na jego pierwszych stronach poznajemy inną małą bohaterkę, która otrzymuje list od swojej babci... Zatem w tym tomie i losy Lulu oraz jej przyjaciela Nelsona zostaną nam przedstawione, i swój finał znajdzie historia małej dziewczynki, która mieszka w Indiach. 

Przepiękna historia z wielkim przesłaniem - polecamy gorąco!
Katarzyna i Młodsza 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont.

"Lulu i Nelson. Tom 3. Biała lwica"

  • Scenarzysta: Charlotte GirardJean-Marie Omont

  • Ilustrator: Aurélie Neyret

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 72
Format: 21,6x28,5 cm
ISBN:  978-83-281-6106-1Komentarze