Chyba jestem nieśmiały
Niejeden rodzic zna to uczucie, które towarzyszy niepewności i nieśmiałości. Zapytać? Nie zapytać?  A jak mnie wyśmieją? A może lepiej nie? Nieśmiałość, może pozostać z dzieckiem na długie lata. To utrudnia w przyszłości kontakty z ludźmi. Dlatego lepiej młodemu człowiekowi, jakim jest nasze nieśmiałe dziecko, pomóc. Można na wiele sposobów i o tym właśnie można przeczytać w książeczce „Chyba jestem nieśmiały”. Ponieważ pozycja została wydana przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, możemy, oprócz dobrze przygotowanego opowiadania, liczyć na obszerny komentarz psychologa. 

Bohaterem książeczki jest Staś Wileński i jego pies Wigorek. Staś sam o sobie mówi „chyba jestem nieśmiały”. Historia zaczyna się, gdy mama chłopca proponuje dziecku spacer do cukierni. Staś zabiera ze sobą swojego psa i idzie z mamą. Po drodze mijają sąsiadów – Panią Sadowską, Pana Górskiego i Panią Polar. Dziecko nie jest skore do rozmowy z nimi, spuszcza głowę. Przy cukierni przywiązuje do drzewa  Wigorka i idzie na lody. Wybiera ulubione, czekoladowe. I nawet zmusza sam siebie do głośnego podziękowania panu sprzedawcy. Za co dostaje gratis posypkę, bo opłaca się być miłym, uprzejmym. My, dorośli to wiemy :) Zadowolony Staś wychodzi przed cukiernię i widzi, że na smyczy przy drzewie nie ma już uwiązanego Wigorka. Moje dzieci słuchają przejęte, o tym co się stało.  A  Staś pędzi szukać pieska. I teraz nie myśli o swojej nieśmiałości - pyta i Panią Sadowską, i Pana Górskiego, i Panią Polar. Nawet zupełnie nieznanych ludzi w parku. Piesek odnajduje się i radości nie ma końca. A Staś ma odnajduje nowych przyjaciół, w tych, którzy pomogli mu znaleźć pieska. 

Na zakończenie bardzo pomocny komentarz o tym, czym jest nieśmiałość, jak korzystać z tej książeczki oraz jak rodzice mogą pomóc swoim nieśmiałym dzieciom.

Książeczka jest ładnie wydana, obrazki zachęcają do oglądania :)

Baaardzo polecam!

Nieśmiała, ale ciągle próbująca być śmielszą Gosia ;)

Autor: Barbara Cain
Wydawca: GWP
Data Wydania: 2002
Ilość stron: 32
Okładka: twarda
ISBN: 978-83-60577-07-3
Seria: POMAGAMY W WYCHOWANIU
Format : 206x206 mm
Numer Wydania: pierwsze

Egzemplarz do recenzji przekazało nam:Komentarze