Recenzja - Święcone

Już za tydzień Wielkanoc. Czas kiedy rodzinnie radujemy się ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W religii katolickiej obchody pamiątki tego wydarzenia rozpoczynają obrzędy Wielkiego Tygodnia. My teraz skupimy się na Wielkiej Sobocie. Każdy maluch wie co tego dnia należy zrobić i czeka z niecierpliwością :) Male koszyczki są wyciągane z szaf i strychów. Babcie i mamy krochmalą piękne serwety. Rodzice dbają by koszyk był odświętny, przyozdabiając go bukszpanem. W ten dzień idziemy poświęcić pokarmy, które zjemy w Wielkanoc.

Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu dla swoich małych czytników przygotowało także tekturowy koszyczek. Jest pięknie kolorowy, a pomiędzy obrazkami są krótkie wierszyki na temat pokarmów, które poświęcić należy. A są to:
-chleb
-sól
-jajko
-kiełbasa
-chrzan
-babka
-baranek.
To podstawowe produkty i ich nie powinno w święconce zabraknąć. Każdy pokarm jest czegoś symbolem i o tym są wierszyki.Książeczka jest odpowiednia nawet dla całkiem małych dzieci, ma twarde strony. A uchwyt przypominający koszyczek to dodatkowa atrakcja. Całość związana jest kolorowym sznurkiem, który można samodzielnie odwiązać i oddzielać strony książki.

To tania i warta zakupu książeczka :)

Gosia
Ewa Stadtmüller "Święcone"
Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
Data wydania: 2011
Miejsce wydania: Sandomierz
Ilustrator: Marek Sojka
Części, tomy, serie: Książeczki-Zabaweczki
Wydanie: II
Format: ok.15 x 15
Liczba stron: 16
Oprawa: twarde kartki z kokardką
ISBN: 978-83-257-0326-4

Komentarze