Na wiosenne przeziębienie i grypę - „Naprawdę niedobrze się czuję”W obecnej sytuacji pogodowej nie ośmieliłabym się polecać poprzednio opisanej książki o Loli i jej bracie Charliem – „Najbardziej na całym świecie lubię śnieg”;) Chyba nawet najzagorzalsi fani zimy powoli mają jej dość… Tym bardziej, że kiepska pogoda jest także przyczyną chorób. Zadymka, ale i kałuże, nieprzyjemne zimno, a u nas była nawet dziś burza. I „choróbki” tylko czekają, by w łóżku uwięzić jedną czy drugą osobę. O tym właśnie jest książka Lauren Child „Naprawdę niedobrze się czuję”.

Choroba sprawiła, że Lola jest najnieszczęśliwszą osobą pod słońcem – nawet truskawkowe mleko nie potrafi jej pocieszyć („smakuje jak zielone”;)), a ciasteczka drapią w gardle. Jest smutna, nie ma na nic ochoty, na dodatek brat ma już inne zobowiązania, nie może zostać z Lolą, bo umówił się na grę w piłkę z Markiem. To ważny mecz i nie może zawieść… Ale Lola jest taka nieszczęśliwa… Zatem Charlie wymyśla mnóstwo różnych miłych zajęć, bo przecież jest kochającym starszym bratem.

Książka jest zabawna, a zakończenie – zaskakujące;) Kolorowe, charakterystyczne dla stylu Lauren Child ilustracje mogą stać się także inspiracją to stworzenia takiej zabawnej zawieszki, jaką ma nad łóżkiem Lola. Na stronie stacji BBC znajdziemy szablony, choć oczywiście i sami możemy coś podobnego wykonać:

My polecamy bardzo gorąco tę część, jakoś łatwiej jest chorować przy tej lekturze;)
Katarzyna 

„Naprawdę niedobrze się czuję”
autor: Lauren Child
ilustracje: Lauren Child
przekład: Ewa Rajewska
wydawnictwo: Media Rodzina
liczba stron: 32
format: 215 x 235 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-319-6
Komentarze