"1001 naklejek. Wróżki i księżniczki" - dla wielbicieli nalepiania;)
Pozycję tę nabyłam "z okazji" początku wakacji. Wprawdzie dziewczyny jeszcze zupełnie nie-szkolne;), ale to nie przeszkadza w świętowaniu tak miłego dnia! Zatem mamy ją już sporo czasu - i jeszcze mnóstwo miłych chwil przy niej spędzimy! Można by pomyśleć, iż to dlatego, że słoneczne lato nie skłania do takich rozrywek jak wyklejanki. Otóż dla prawdziwych fanek nalepek każda pogoda jest dobra, by się zająć swą ulubioną czynnością. Ale tytuł nie jest gołosłowny - naklejek jest mnóstwo, zadania ciekawe, zatem nie tak szybko kolejne strony się zapełniają.

A zdania są przeróżne: mamy do dyspozycji kolorowe, ale trochę ubogie w detale scenki, które należy uzupełnić naklejkami, są i obrazki do kolorowania, które potem można nalepkami udekorować. Mamy parę stron z informacjami o życiu wróżek i o pasjach, zajęciach księżniczek - tu naklejki mają się znaleźć w ściśle określonych miejscach, co bardzo lubi nasza Młodsza, więc trzeba powiedzieć, że dla każdego coś miłego:) Starsza uwielbia z kolei kolorowania i coraz to lepiej jej wychodzi, więc z zapałem chwyta za kredki i działa;)
Są i zadania, do których rozwiązania niezbędna jest znajomość liter, zatem i nieco starsze fanki księżniczkowych klimatów znajdą ciekawą rozrywkę dla siebie.

Dodam jeszcze, że naklejki zebrane są na stronach w środku książki. Nie jest to układ chronologiczny, więc czasem trzeba trochę poszukać, które to nalepki mają być do danego zadania użyte. Mały minusik tej pozycji to to, że jest klejona, a jej "konstrukcja" delikatna, zatem podczas ciągłego manipulowania stronami w poszukiwaniu naklejek kartki zaczynają się mieć tendencję do "uciekania";) Choć być może to entuzjazm, z jakim panny wykonują zadania jest powodem tego stanu rzeczy...

Ale z kolei wielkim plusem jest to, że naklejki łatwo się odklejają z tych środkowych stron, a przyklejają się nie od razu "na mur-beton", zatem bez problemu można dokonać jakiejś korekty, co w przypadku małych perfekcjonistek jest nieuniknione;)

Dodam jeszcze, że to nie jedyny nowy tytuł Wydawnictwa Olesiejuk "wyposażony" w tak imponującą liczbę nalepek. W tej samej serii ukazały się: "1001 naklejek. Nauka i zabawa", "1001 naklejek. Niezwykłe zwierzęta" oraz "1001 naklejek. Wszystko, co się porusza". Zatem nie tylko wielbicielki wróżek będą usatysfakcjonowane, także i chłopcy-maniacy naklejania mogą poczuć się w swoim żywiole;)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"To wiewiórka!":)

Mnóstwo naklejek! Wręcz dech zapiera;)


"1001 naklejek. Wróżki i księżniczki"
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 48
Format: 21x28 cm
ISBN: 978-83-7770-800-2


Książki Wydawnictwa Olesiejuk do nabycia w Fabryka.pl.

Komentarze