Nauka z Adelą - i dzieci się weselą!:)


Pisanie w wyznaczonych liniach liter, zapisywanie w ten sposób całych stron nie jest najradośniejszym zajęciem na świecie, zatem choć efektem będzie przyswojenie sobie trudnej sztuki czytania i pisania, to i tak czynność ta nie nabiera wielkiego powabu... Tym, którzy uważają, że nie można inaczej, polecam zeszyty z kurą Adelą! Książce o przygodach tej sympatycznej kurki towarzyszą dwa zeszyty: "Szlaczki i znaczki" oraz "Piszę i liczę".

Pierwszy z nich - doskonały już dla sześciolatków poznających litery - to mnóstwo pomysłowych zadań utrwalających kształt liter. Autorzy imponują inwencją - zatem maluchy będą kolorować według instrukcji, łączyć ziarenka pszenicy czy segregować pranie, a nawet tworzyć gwiazdozbiory;) Wszystkie te zadania pomogą zapamiętać litery, którym te zeszyty są poświęcone: "b", "d" oraz "p". A poza tym dzieci będą miały wiele możliwości ćwiczenia sprawności manualnej przy rysowaniu tytułowych szlaczków - i znowu nie w liniach, jako kolejne, żmudne powtarzanie, ale w bardzo pomysłowych zadaniach - na przykład wykonując wzory na tkaninach i strojach kurki czy rysując desenie na skrzydłach motylka.

Propozycja dla o rok starszych dzieci to książeczka "Piszę i liczę". Ta sugestia wynika z pewnych wiadomości, na których bazują ćwiczenia zawarte w tym zeszycie. Ci, którzy znają już alfabet i umieją liczyć do dwudziestu, wykonywać działania w tym zakresie, będą mogli rozwiązać mnóstwo ciekawych zadań: pogłówkować przy odczytywaniu szyfrów, poćwiczyć spostrzegawczość, spróbować swoich sił w rozwiązywaniu krzyżówek. I poznają także alfabet Morse'a!

Pomysłowym zadaniom towarzyszą zabawne rysunki autorstwa Zenona Wiewiurki.
Dzięki takim książeczkom nauka jest przyjemnością, a wiedza sama wchodzi do głowy!

Polecam
Katarzyna
"JAK KURA ZGUBIŁA PIÓRA - szlaczki i znaczki"
"JAK KURA ZGUBIŁA PIÓRA - piszę i liczę"
Autor: Joanna Krzyżanek
Ilustrator: Zenon Wiewiurka
Wydawnictwo: Debit
Oprawa: miękka
Liczba stron: 24
Format: 20,5x26 cm
ISBN: 978-83-7167-907-0, 978-83-7167-857-8
Komentarze