"Wierszowanki zasypianki" - sposób na błogi senKażdy rodzic chce dla swojego dziecka tego co najlepsze. Chce by było zdrowe, dobrze i prawidłowo się rozwijało. Niezbędnym elementem do tego procesu jest sen. 
Sen. Zdrowy, spokojny, bezpieczny sen. Nie tylko jego ilość, ale i jakość jest niezwykle istotna. To właśnie podczas snu dziecko rośnie, nabiera sił i energii by się rozwijać i poznawać świat. Niestety coraz częściej nawet u dzieci sen bywa zaburzony. Przyczyny można upatrywać w wielu czynnikach. Są różne sposoby by pomóc dziecku spokojnie zasnąć i poprawić jakość jego snu. Ja dziś zaprezentuje jeden z nich:

„Wierszowanki zasypianki” to propozycja pomagająca wprowadzić dziecko w błogi i bezpieczny sen. Książka zawiera piękne, rymowane wiersze przenoszące dziecko w bajkowy, bezpieczny świat i ułatwiające zasypianie. Rymowana forma wprawia nasz mózg w pewnego rodzaju rytmiczność, która ułatwia zasypianie.

Książka ta jest w dużym formacie z twardymi stronami zawierającymi piękne, kolorowe ilustracje, dostosowane do psychiki małego dziecka oraz wpleciony w nie tekst o nieco większej czcionce. „Wierszowanki zasypianki” to zbiór wierszy niekiedy znanych nam dorosłym  jako kołysanki z naszego dzieciństwa. Np. „Już gwiazdy lśnią” opowiadająca o postaciach z łakoci, „Bajka iskierki” Janiny Porazińskiej, czy też uwielbiana przeze mnie kołysanka „Ach śpij kochanie”. Pozycja ta zawiera także wiersz Wandy Chotomskiej „Kołysanka dla żaby”, ale także wiele wspaniałych utworów innych pisarzy.

Rodzice, którzy tak jak ja wychowali się na tych kołysankach, myślę, że chętnie do nich powrócą podczas układania do snu własnych dzieci. Ale sądzę też, że znajdzie się również wielu rodziców, którzy stworzą własne melodie do pozostałych wierszy, a  może nawet nowe do już znanych, powodując, że utwory te zapadną głęboko w pamięć dzieci i staną się wspaniałym wspomnieniem z dzieciństwa, ale przede wszystkim ułatwią im codzienne zasypianie, umilą i wzbogacą ich sen.

Gorąco polecam
Magda
Autor:   praca zbiorowa
Wydawnictwo: Papilon
Oprawa: twarda
Format:  275x275mm
Liczba stron: 20
Premiera: 2012 rokKomentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)