"Jak pokonać duchy?" - niezawodne sposoby na walkę z duchami i dobry humor:)O ile zagrożenia ze strony wilków można w pewnym sensie uniknąć, bo przecież po pierwsze trzeba się jednak udać do lasu, by je spotkać, poza tym według badań ich liczebność to około sześćset osobników, a zaatakować mogą zwierzęta chore na wściekliznę, to duchy wydają się być o wiele bardziej wszędobylskie, bo przecież na dobrą sprawę mogą pojawić się w każdym miejscu: w mrocznych zakamarkach domu, czyli w piwnicy czy na strychu, na podwórku, w parku, lesie, w ruinach zamków - literalnie - wszędzie! 

Jak walczyć z takim zagrożeniem? Wszak jak wiemy po lekturze książki "Jak pokonać wilki?", te niesympatyczne czworonogi można przestraszyć właśnie udając ducha! Co zatem posłuży do pokonania duchów?!?! Czy jest to w ogóle rzecz do zrobienia? 

O dziwo i na szczęście - tak! To bardzo dobra wiadomość dla najmłodszych. Chyba niewiele osób nie odczuwało nigdy obaw przed duchami! Schodząc do piwnicy, idąc po zmroku przez ciemne okolice często spodziewamy się nagłego pojawiania się tej niematerialnej, a przecież tak przerażającej postaci!

Autorzy książki podsuwają nam sprawdzone sposoby walki z tymi nieproszonymi gośćmi. Co ciekawe - są to takie pomysły, które przynoszą dodatkowe korzyści! Otóż nie warto sprzątać, bo pajęczyny bardzo przydają się w walce z duchami! Te złowrogie osobniki nie znoszą zapachu czekolady - to chyba doskonała wiadomość dla wszystkich nieletnich;) Okaże się wreszcie, że duchy także się boją... I to boją się - ni mniej, nie więcej - tylko ludzi! Na dodatek w wielu sytuacjach możemy zasugerować, że to duchy schowały/zabrały/zniszczyły jakieś przedmioty - to dość wygodny pomysł, nieprawdaż?;)

Niebanalnym pomysłom towarzyszą zabawne ilustracje. Obrażone, przerażone i poskromione na wiele sposobów duchy nie wyglądają zbyt przerażająco. Zaczyna nam być nawet ich trochę żal, w końcu lubimy czasem dreszczyk emocji towarzyszący mrocznym opowieściom... 

Catherine LeBlanc i Rolland Garrigue stworzyli jeszcze inne zaskakujące, zabawne poradniki: "Jak pokonać dinozaury?" oraz "Jak pokonać pająki?". Zaopatrzeni w taki zestaw bez wątpienia możemy stawić czoła wszelkim strachom. A na dodatek lektura dostarczy mnóstwa radości!

Polecam
Katarzyna


"Jak pokonać duchy?"
Autor: Rolland Garrigue, Catherine LeBlanc
Wydawnictwo: Wilga
Seria: Strachy na lachy
Oprawa: twarda
Liczba stron: 24
Format: 25 x 27 cm
ISBN: 978-83-280-0238-8

Komentarze