"Mały zbój. Tuzin wierszy dla urwisów" - wiersze "dla urwisów" i dla grzecznych pociech, i dla rodziców!:)Jeśli komuś (tak jak nam) wyjątkowo spodobały się ilustracje w książce, którą niedawno polecałam, to powinien zajrzeć na noszącą wdzięczną nazwę stronę ich autorki: www.krolewnakasia.pl, a jeżeli jesteście fanami bardziej "namacalnych" obiektów do podziwiania, w takiej sytuacji radzimy sięgnąć po cudowną książkę "Mały zbój. Tuzin wierszy dla urwisów". Wszystkie złe humory pryskają, gdy patrzy się na te wielobarwne prace pełne fantazji, łączace różne techniki, z rozmachem zajmujące całe strony!

Roześmiane dzieci, mnóstwo zwierząt, a wśród nich nawet smoki, niezwykłe zdarzenia i zagadkowe postacie - wszystko przedstawione w sposób wywołujący uśmiech na twarzach - a przecież te radosne obrazy towarzyszą nie mniej zabawnym wierszom! 

Anna Dmytruszyńska zdradza, że inspirują ją do tworzenia "wierni adiutanci - Hania, Iga i Przemek", zatem odnaleźć w tych wierszach można wiele dziecięcych pomysłów, niesamowitych historii, które przydarzają się najmłodszym, gdy bawią się, marzą, puszczają wodze fantazji czy też snują domysły na temat przeróżnych spraw. W wierszach tych spotkamy zatem i czarodzieja, i tytułowego małego zbója, dowiemy się, czemu droga do szkoły zabiera kwadrans, a powrotna trwa osiem razy dłużej, poznamy nietypowe zwierzę hodowane przez pewnego chłopczyka pod łóżkiem i... zatęsknimy zapewne - my, dorośli, czytający te utwory, za beztroskim, radosnym, magicznym czasem, gdy wszystko było możliwe. Dzieciom także podobają się te wiersze - dodam tylko, że cieszę się, iż nie mamy psa, bo utwór "Hokus pokus" o znikającym obiedzie bardzo zaintrygował nasze dziewczyny.

Tuzin wierszy to mnóstwo radości, wiele oczarowań, zabawne pomysły i inspiracje. A także uspokajające wyjaśnienia: po przeczytaniu "Gdzie migrują skarpety" Młodsza odetchnęła nieco, bo ostanio zaginęła jej skarpetką z pewną sympatyczną świnką, zatem ta sprawa nieco ją smuciła, ale - jak wspomniałam - do czasu;)

Piękna książka w twardej oprawie bez szwanku zniesie wielokrotne czytanie, a gwarantuję, iż po wielokroć będziecie po nią sięgać!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Mały zbój. Tuzin wierszy dla urwisów"
Autor: Anna Dmytruszyńska
Ilustracje: Katarzyna Kołodziej
Wydawnictwo: OVO
Oprawa: twarda
Liczba stron: 24
Format: 18,5x18,5 cm
ISBN: 978-83-935709-1-1


Książki Wydawnictwa OVO można nabyć na stronie dystrybutora: motyleksiazkowe.plKomentarze