"Rysuję i ścieram. Akademia mądrego dziecka" - ćwiczymy, uczymy się, bawimy!"Akademia mądrego dziecka" to nowa propozycja Wydawnictwa Egmont. Seria obejmuje bardzo różne pozycje, które łączy wiele spraw: są one ciekawe, pięknie i solidnie wydane, zachęcają najmłodszych do tworzenia, próbowania własnych sił, rozwijają ciekawość świata, uczą, ale i dostarczają rozrywki. 

Maluchy będą miały wiele radości dzięki "Książkom z dziurą", bo w tej bajecznie kolorowej serii znajdą zabawne wierszyki, nauczą się ważnych podstaw. Ciut starsze maluchy podziałają twórczo dzięki książeczkom z serii "To już potrafię". 

My zaś chcemy gorąco polecić książki do rysowania, ale wielokrotnego - cykl "Rysuję i ścieram". Co różni te pozycje od innych dostępnych na rynku? Spodobały się nam nietypowe zadania, zabawne rysunki, różnorodność propozycji, dodatkowe pytania, które prowokują do myślenia. 

Szlaczki, wzory, figury są różnej wielkości, zatem ćwiczenia pozwalają na dobre przygotowanie do sztuki pisania, rozwijają małą motorykę. Urozmaicone formy nie nużą: są regularne i bardziej fantazyjne. A szlaczki to nie strony zapełnione liniami do ćwiczeń, ale zabawne elementy bardzo różnych ilustracji. 

A same ilustracje są niezwykle pomysłowe i inspirujące: widzimy kształty przypominające wycinanki, linie jakby namalowane farbami czy mazakami, ale bazę dla wielu przedstawień stanowią... odciski palców! Mamy zatem takie "papilarne" rybki, owady, ptaki, pojazdy, domy, ludzi. Dzięki drobnym dorysowanym detalom powstać może z takich "stempelków" dosłownie wszystko! To świetna zachęta do samodzielnego wypróbowania tej techniki, połączenia jej z innymi twórczymi aktywnościami.

Świetne są też te książki ze względu na sposób ich wydania. Kartki usztywnione, solidne, ale sama książeczka bardzo lekka. W zestawie dostajemy flamaster ze specjalną zatyczką zakończoną filcem do ścierania. Pisze się lekko, ściera znakomicie. Ciekawe zadania zachęcają do podejmowania wysiłków, zatem dziewczyny nabierają biegłości bardzo szybko - no i bardzo radośnie!:)

Polecam
Katarzyna
"Kształty. Rysuję i ścieram", "Szlaczki. Rysuję i ścieram", "Litery. Rysuję i ścieram"
Seria: Akademia mądrego dziecka
Autor: Marzenna Dobrowolska
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 24
Format: 20,5 x 27 cm
ISBN: 978-83-237-6064-1, 978-83-237-6067-2, 978-83-237-6066-5Komentarze