Akademia mądrego dziecka. Przez dziurkę."Ale kosmos!", "Daj nura!" - pomysły na twórczą zabawę i kreatywne działania
Czy pamiętacie genialną "Książkę z dziurą"? Egmont nie ustaje w wydawaniu pozycji z "pewnymi brakami" i najmłodsi mogą teraz bawić się książeczkami z serii "Przez dziurkę" - jest ich trzy: "Ale kosmos!", "Daj nura!" oraz "Pogoń stracha!". Na pewno i "straszne" klimaty są zajmujące, my przedstawimy dwa pierwsze z podanych wyżej tytułów. 

Dwadzieścia cztery strony zawierają taką moc propozycji, że zakup opłaca się po wielokroć! Nas (a zwłaszcza Starszą) ostatnio bardzo zajmuje wycinanie - na ostatniej stronie (pierwsze zdjęcie pod tekstem) są postacie do wycięcia i sklejenia - w ten sposób powstają pacynki na palce, które przez wspomniane w tytule serii dziurki wyglądają i uczestniczą w wielu niesamowitych przygodach. Można oczywiście zainspirować się tymi wizerunkami i na ich wzór stworzyć całą drużynę kosmicznych stworów, mieszkańców głębin czy penetratorów wodnych obszarów. 

Takie dziurki oczywiście prowokują do przyłożenia książki do twarzy, zatem możemy pobawić się w piratów czy odkrywać kosmiczne przestrzenie. Ale oprócz tego kolejne strony przyniosą nam mnóstwo wyzwań - zdań do wykonania. Trzeba będzie stworzyć tę gwiezdą przestrzeń, z kolorowego papieru wykleić satelitę, zaprojektować wnętrze statku kosmitów, są ilustracje do pokolorowania, trzeba coś narysować, ale i ruszyć głową rozwiązując przeróżne zadania. 

Można chwycić za farby, kredki, pisaki, użyć rozmaitych kolorowych papierów, a niewykluczone, że polecenia i rysunki tak zainspirują najmłodszych, że trzeba będzie sięgnąć po kartki z bloku, by narysować mieszkańców innych planet, ich niezwykłe domy, pojazdy, by przedstawić w pełnej krasie, co też kryją głębie oceanu i jakie skarby odnaleźć można w zatopionych wrakach. 

Tematy książek wydają się być dość "męskie", ale i dziewczyny świetnie się bawiły przy tworzeniu/wykonywaniu zadań - w końcu dobra zabawa to coś, co lubią wszystkie dzieci, a w tych pozycjach kryje się cała masa pomysłów przeganiających nudę, inspirujacych, rozbudzających wyobraźnię najmłodszych.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

Akademia mądrego dziecka. Przez dziurkę."Ale kosmos!"; "Daj nura!"
Wydawca: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 24
Format: 20,6 x 29,5 cm
ISBN: 978-83-237-7076-3; 978-83-237-7077-0


Komentarze