"Listonosz Kot. Początkujący filatelista" - o nowej pasji i nieudanej randce;)
Praca na poczcie to dla małych obserwatorów mnóstwo intrygujących spraw: druczki, pieczątki, znaczki, paczki i ich bardzo ciekawa zawartość...;) Wprawdzie często trzeba nieco poczekać w kolejce, ale dzięki temu ma się czas na dokładne przyjrzenie się wszystkiemu. 

A znaczki są bardzo ciekawą sprawą: ostatnio przesyłki ozdabiają niewielkie prostokąty z wizerunkami owadów, w tym tak lubianych przez Starszą motyli, zatem pracowicie wycinamy je i kolekcjonujemy - taka pierwsza kolekcja filatelistyczna nam powstaje!:) Dlatego nowa propozycja wydawnictwa Skrzat bardzo nam do gustu przypadła: bo i "magiczna" poczta jest tu pokazana, a na dodatek bohaterem jest sympatyczny kot! 

Przypadkiem podczas śniadania dzielny listonosz natrafia na ogłoszenie o mającej się odbyć wystawie filatelistycznej. Nie wie, co słowo to oznacza, ale z pomocą przychodzi jego znajoma i współpracownica w jednej osobie. Dzięki niej i kot Leon, i mali czytelnicy dowiedzą się, do czego służy klaser, co to jest kancer, czym jest pustopole... 

Zabawna przygoda nauczy także konieczności podejmowania decyzji, umiejętności przedstawienia swojej sytuacji. Z naszego doświadczenia wynika, że istotnie to nie jest taka prosta sprawa... Ale gdy unikamy zajęcia stanowiska, to efekty mogą być niezbyt miłe...

Historyjka o przygodzie kota Leona rozpoczyna się wczesnym rankiem, a kolejne czynności listonosza są także pewną nauką dla młodych czytelników: bez zbędnego rozwodzenia się podkreślona została konieczność jedzenia śniadania, dbałości o higienę, punktualności... Jest to zatem opowieść, która bawi, ale i uczy. 

Autor ilustracji jest nam znany z innej książki Wydawnictwa Skrzat - to "Baśnie z różnych stron świata". Barwne ilustracje przyciągają uwagę, wiernie ilustrują zdarzenia opisane w tekście, a ciekawym elementem zdobniczym jest bordiura z kolorowych kopert umieszczona na dole stron. 

Wielbicieli sympatycznego kota Leona z pewnością ucieszy fakt, iż autor opisał kolejne jego przygody - jest już sześć książeczek przedstawiających perypetie dzielnego listonosza.

Polecam
Katarzyna"Listonosz Kot. Początkujący filatelista"
Autor: Mariusz Niemycki
Ilustrator: Kazimierz Wasilewski
Wydawnictwo: Skrzat
Oprawa: miękka
Liczba stron: 16
Format: 20x28,5 cm
ISBN: 978-83-7437-991-5Komentarze