"Wakacje z Lawendynką" - kolorowe wakacje pełne magii
Najmłodsi miewają tajemniczych przyjaciół, którzy są niewidoczni dla postronnych osób. Taki wymyślony przyjaciel może "wyglądać" typowo, jak dziecko, ale też bywa, że jest to postać nieco magiczna, niezwykła. Taka właśnie jest Lawendynka. Tę małą istotkę - wróżkę o niebanalnym wyglądzie, spotyka Natalka, bohaterka książki podczas wakacyjnego wyjazdu. 

Celem tej wyprawy jest miejsce wyjątkowo malownicze: Natalka i jej mama zamieszkały w uroczym kamiennym domku otoczonym polami lawendy. Kwitnie ona właśnie podczas wakacyjnych miesięcy - od początku lipca do końca sierpnia. W tym cudownym pejzażu nie brakuje i innych barw. Pojawienie się wymarzonej przyjaciółki-wróżki jest początkiem wielu barwnych przygód - i określenie to jest bardzo adekwatne. Natalka i Lawendynka odwiedzają Ochrowe Ludki, jadą nad morze, które olśniewa je zmiennością barw, wróżka zdradza dziewczynce tajemnicę pojawienie się na ziemi kwiatów od których wzięło się jej imię. 

W końcu nadchodzi też czas rozstania, lecz nie będzie to chwila smutna - jeśli chcecie wiedzieć dlaczego, warto zajrzeć do tej właśnie lektury.

Pełnym magii i kolorów, symbolicznym, nieco tajemniczym opowieściom i przygodom towarzyszą akwarelowe ilustracje, które doskonale pasują do opisanej historii. Są pełne pięknych, przenikających się barw, odrobinę nierzeczywiste. Intrygującą formę mają także wklejki, a na każdej stronie, tuż przy jej numerze umieszczony został malutki bukiecik lawendy - nawiązanie do postaci niezwykłej wróżki, dzięki której wakacyjny wyjazd był czasem radości, cudownych przeżyć i magii, mienił się barwami, pozostawił niezatarte wspomnienia...

Polecam
Katarzyna


"Wakacje z Lawendynką"
Autor: Justyna Bajda
Ilustrator: Katarzyna Kołodziej
Wydawnictwo: OVO 
Oprawa: twarda
Liczba stron: 48
Format: 22x17,5 cm
ISBN: 978-83-935709-8-0

Książki Wydawnictwa OVO można nabyć na stronie dystrybutora: motyleksiazkowe.pl


Komentarze