Kruk Skarpetka znów bawi najmłodszych!
Po latach nieobecności w księgarniach, dostępny jedynie incydentalnie w serwisach aukcyjnych i to w bardzo wygórowanych cenach, Kruk Skarpetka pojawia się w nowej odsłonie - a to za sprawą Wydawnictwa Skrzat! Radość tym większa, że od razu mamy możliwość nabycia czterech tytułów (oprócz prezentowanych na fotografiach do tej notki jest jeszcze "Wszystko moje! Albo 10 sposobów jak wszystko zdobyć" - obecnie z podtytułem "Czyli o tym, jak kruk zrozumiał, że przyjaźń jest najważniejsza"). Kolejna przemiła wiadomość to ta, że książki są w bardzo przystępnych cenach, a radość małych fanów Kruczka powiększa fakt, iż powstała też strona (http://malykruk.pl/) przybliżająca w zabawny sposób postać głównego bohatera oraz jego sympatycznych przyjaciół. Oprócz tego znalazły się na niej informacje o autorkach, a także nie lada gratka - tapety i naklejki do pobrania. 

Kruczek to dość intrygująca persona;) Trudno nazwać go wzorem do naśladowania - pełen energii psotnik, który myśli przede wszystkim o sobie i rzadko przejmuje się innymi potrafi jednak podbić serca małych odbiorców. Dlaczego? Na pewno duża w tym zasługa ilustratorki - rysunki Annet Rudolph są barwne, zabawne, pełne szczegółów, a ukazane postacie niezmiennie budzą nasz uśmiech i sympatię. Ale powody mogą być inne - wszak niektóre zachowania Kruczka możemy obserwować na co dzień... No tak - każdy popełnia błędy, a nauka wynikająca z niewłaściwego zachowania i jego późniejszej zmiany dobrze zapada w pamięć i owocuje bardziej altruistyczną postawą u najmłodszych. 

Każda rozkładówka to duża ilustracja, która przykuwa uwagę i pozwala nawet najbardziej niecierpliwym maluchom "wytrwać" zanim dany fragment tekstu nie zostanie odczytany. Dodam jeszcze, że choć okładka miękka, a książka klejona, to jest to trwałe wydanie, zatem nasze książki, choć bardzo często wertowane (często samodzielnie - ze względu na warstwę ilustracyjną;)), to wyglądają nadal nienagannie.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Nic nie szkodzi! Czyli to się może zdarzyć każdemu", "Wszystko dobrze! Czyli o tym, jak kruk dostał swoje imię", "Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe"
Autor: Nele Moost
Ilustrator: Annet Rudolph
Wydawnictwo: Skrzat
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 20x27,5 cm
ISBN: 978-83-7915-009-0, 978-83-7915-007-6, 978-83-7915-010-6
Komentarze