"W przedszkolu" - tu nigdy nie jest nudno!Tak, to dzisiaj! Pani dyrektor z przedszkola Starszej powiedziała, że święto to jest równie ważne jak Dzień Dziecka - dziś Dzień Przedszkolaka! U nas - siłą rzeczy świętowany wczoraj. Były występy, prezenty, atrakcje, odświętne stroje, goście, życzenia i radosny nastrój. Zresztą - w przedszkolu zawsze jest wesoło;)

To oczywiście nie do końca prawda, bo zwłaszcza na początku bywa nieco smutno i niejedna łezka zakręci się w oku, zanim młody człowiek przyzwyczai się do pewnych spraw, znajdzie nowych kolegów, koleżanki, doceni możliwość wspólnej zabawy, poznawania świata. Bo tak naprawdę - nie jest źle! Obowiązki jeszcze takie "na pół gwizdka", mnóstwo czasu na zabawę, przyjazne twarze wokół, zabawki i zabawy, kolorowe książki, wypełniony ciekawymi punktami plan dnia, przedszkolne imprezy, problemy, którym zaradzić nietrudno, radosny, pogodny czas!

Przedszkole Dmuchawiec (swoją drogą - co za przesympatyczna nazwa! my od czasów Pomela jesteśmy wielkimi wielbicielkami i ostatnio Młodsza znalazła łodyżkę, która musiała jako cenna pamiątka zostać zabrana do domu;)) to miejsce, które tętni życiem - choć - hmm... Można to uznać za eufemizm roku;) Tu dzieje się tak wiele, że pierwszy rzut oka to dopiero wstęp, dziesiąty rzut oka pozwala nieco się rozeznać, a "-dziesiąty" wreszcie pozwala na dostrzeżenie pełni aspektów przedszkolnego życia.

Nie ma czasu na nudę - to pewne! Jeżeli kogoś zasmuci rozstanie z rodzicami, to kolejne atrakcje dnia sprawią, że na rozpamiętywanie tego zdarzenia nie będzie czasu. Poznajemy rytm dnia: przybycie do przedszkola, przebieranie się w szatni, posiłki, zabawy, gry, przeróżne zajęcie, jest też wycieczka - na farmę, a wreszcie - najmilszy akcent - czyli bal - z balonami, serpentynami, pysznościami, teatrzykiem i pokazem magika!

Wydawać by się mogło, że szesnastostronicowa książka nie zajmie na długo - ale jest wprost przeciwnie! Z tyłu na okładce znajdują się wizerunki pięciorga bohaterów, których możemy odnajdywać na kolejnych stronach. Maluchy, które czeka jeszcze debiut przedszkolny, dzięki studiowaniu ilustracji i towarzyszącym im opowiadaniom dorosłej osoby dowiedzą się, jak wygląda dzień w przedszkolu, czym się tam dzieci zajmują, jak wiele ciekawych rzeczy można robić. Ale pełne szczegółów ilustracje z mnóstwem przedstawionych na nich postaci to także znakomita okazja do ćwiczenia wyobraźni, doskonalenia umiejętności opowiadania, dostrzegania zależności, przewidywania dalszych zdarzeń - możemy też wykorzystać je, by zwrócić uwagę na takie kwestie jak właściwe zachowanie, odpowiedzialność. Znajdziemy tu również mnóstwo inspiracji do zabaw. A fanom wiejskich klimatów (Młodsza:)) wiele radości przyniesie rozkładówka pokazująca wycieczkę przedszkolaków na farmę, gdzie i świnki, i traktor, kot, króliki, najciekawsze tematy do analizowania i studiowania;)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki 


"W przedszkolu"
Autor: Guido Wandrey
Tłumaczenie: Ewa Jasińska-Jastrun
Wydawnictwo: Czarna Owieczka
ISBN: 978-83-63010-36-2
Liczba stron: 16
Format: 23,5 x 32 cmKomentarze