"Zadziwiona wrona i inne wiersze" - Wyczarujmy klimat świąt!Gdy temperatura oscyluje w granicach dziesięciu stopni (na plusie...), a po śniegu nie zostało nawet wspomnienie, wtedy tęsknimy za zimą szczególnie mocno. Poprzednia była raczej symboliczna, ta też na razie jest taka wiosenno-jesienna, zatem budujemy klimat plastycznymi działaniami - obrazowaniem zabaw na śniegu, pędzących reniferów, które ciągną sanie z najmilszą zawartością;), niezliczonych rzesz bałwanków... Warto też sięgnąć po lektury - może zima usłyszy, że o niej czytamy i wreszcie przybędzie na dobre?

Zbiór wierszy autorstwa Agaty Majdzik to właśnie taka idealna na tę porę lektura. Sięgając po niego poznamy pewnego mało asertywnego bałwanka, przeczytamy o dzielnych pomocnikach Świętego Mikołaja, którzy ratują magię tych wyjątkowych chwil w roku. Może zainspirują nas przemyślenia pewnego pieska i nieco zrewidujemy plany związane z przygotowaniami do świąt? W końcu nie idealny porządek jest najważniejszy, a bliskość, serdeczność, czas poświęcony na rozmowy - a także wspólne działania: na przykład pieczenie pierniczków! Wszak - bądźmy szczerzy - nie chodzi o zapewnienie niezbędnej strawy, to rytuał, który zbliża: wspólne "pierniczenie" - jak to zabawnie określa poetka - to jest to!

Nie ma świąt bez choinki - widać to wszędzie wokół - w sklepach, zakładach pracy, szkołach, przedszkolach, przychodniach, na placach, no i oczywiście - w naszych domach;) Najbardziej niecierpliwi już się pewnie cieszą swoim nieco wcześniej ubranym świątecznym drzewkiem. Wiersz "Szaleństwa Panny Choinki" dowodzi, że i tytułowa bohaterka raduje się możliwością bycia bliżej ludzi:) 

W zbiorku znajdziemy jeszcze dwa wiersze dotyczące zimowej aury, ale takiej "prawdziwej" - ze śniegiem, mrozem, szronem, gdy biały puch sypie się z nieba, gdy otulamy się starannie szalem i nie zapominamy o rękawiczkach - taka zima nam się marzy, a zanim przyjdzie - możemy o niej poczytać. 

A na koniec - sympatyczny żart - "Cacko z dziurką", wiersz, który sprawi, że największe ponuraki uśmiechną się:) Do tego przekolorowe, radosne ilustracje - miła lektura dla najmłodszych. Polecamy na skrócenie oczekiwania na święta i zimę:)

Polecam
Katarzyna


"Zadziwiona wrona i inne wiersze"
Autor: Agata Majdzik
Ilustracje: Natalia Tomaszewska-Szalc
Wydawnictwo: OVO
Oprawa: twarda
Liczba stron: 24
Format: 21x29 cm
ISBN: 978-83-935709-4-2


Książki Wydawnictwa OVO można nabyć na stronie dystrybutora: motyleksiazkowe.pl


Komentarze

  1. Cudnie wygląda ta książka. Sama okładka już powoduje, że chętnie widziałabym ją na regale Młodego. Wstyd się przyznać, ale nawet nie słyszałam o takim wydawnictwie, dzięki Tobie już je znam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)