"Parasol pana Pantalona" - poznajmy sekrety dzielnego reportera!
Najmłodsi chyba niezbyt często marzą o zostaniu dziennikarzem, zdecydowanie ciekawsze wydaje się bycie gwiazdą sportu czy filmu, piosenkarką - osobami, które żurnalista opisuje. Ale ten stan rzeczy niewątpliwie może się zmienić po lekturze "Parasola pana Pantalona"! Bohaterem tej opowieści jest dziennikarz prowadzący dochodzenia, zajmujący się tajemniczymi sprawami, reporter, który jest wciąż w ruchu, bez wahania jedzie tam, gdzie dzieje się coś niezwykłego czy też niejasnego. Dodać zatem trzeba, że nierzadko znajduje się w ryzykownych sytuacjach, a przecież nie ma takich możliwości jak policjanci czy wymiar sprawiedliwości. Jednak jego prywatne śledztwa mają zawsze szczęśliwy finał. 

Przyznam szczerze, że tajemnicza historia rozgrywająca się we wsi Berestki była dla nas nieco zbyt zagmatwana, zapewne to opowieść dla tęższych głów niż nasze... Lektura była zajmująca, ale pozostawiła niedosyt, być może ktoś z czytelników zechce podzielić się swoimi wrażeniami i naprowadzić nas na właściwy trop, który pozwoli rozwiązać zagadkę;) 

Ale niejako "przy okazji" chcemy polecić inne książki autorstwa Zbigniewa Dmitrocy - Wydawnictwo Egmont wznowiło ukochaną serię maluchów (i starszaków zresztą też;)) - Akademia Mądrego Dziecka, są i nowe tytuły! A teksty - radosne, zabawne, kształcące zostały napisane właśnie przez pana Zbigniewa. 

Polecam
Katarzyna


"Parasol pana Pantalona"
Autor: Zbigniew Dmitroca
Ilustrator: Marianna Sztyma
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Format: 14,5x18,5 cm
ISBN 978-83-237-7121-0


Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)