"Dzikie zwierzęta. Mój pierwszy alfabet" - niezwykle przyjemna nauka liter!:)
Nawet jeśli młodzi adepci zerówki nie myślą jeszcze o przyszłości i kwestie wyboru zawodu, który chcieliby wykonywać to bardzo odległa perspektywa, to z całą pewnością możemy stwierdzić, że zwierzęta znajdują się w sferze ich zainteresowań!

Zatem jeżeli na razie "Kim będę? Mój pierwszy alfabet" chcecie na czas jakiś odłożyć, sięgnijcie po "Dzikie zwierzęta" (choć my polecamy obie pozycje i cieszymy się nimi na równi!). Czy widzicie te bardzo wygimnastykowane okazy fauny na okładce? Równie niezwykłych zwierzęcych bohaterów spotkacie wewnątrz.

Podobnie jak w przywołanej powyżej pozycji, tak i tu każdej literze została poświęcona osobna rozkładówka, wizerunek liter wzbogacono o zabawny portret zwierzęcia, a do tego są oczywiście zapadające w pamięć, bardzo oryginalne czterowiersze. Ich bohaterowie zostali upersonifikowani - jeśli nie w wierszu, to na ilustracji, zatem wiersze są zaskakujące i zabawne - mors nosi sweter i marzy o opalaniu się na plaży, goryl ma zostać bokserem, ale jest w głębi serca niezwykle łagodny, krokodyl to pasjonat gry w szachy, zebra zaś, znudzona swym wyglądem, u krawcowej zamawia ubranie w... gwiazdki!;)

Książka daje także okazję, by poćwiczyć spostrzegawczość - na wielu stronach znajdziemy na tylko zwierzę, którego nazwa rozpoczyna się daną literą, ale i inne "akcesoria" - bawół biega w berecie, flaming ma piękny, różowy fotel, orangutan nosi ogrodniczki... Odnajdywanie tych elementów to także świetna zabawa!

Poza tym choć są to takie zabawne, abstrakcyjne na pozór wiersze, to zawierają one i sporo prawdy - wprawdzie ryś swoimi pędzelkami nie maluje, ale takie przedstawienie go jako malarza pewnie ułatwi zapamiętanie, co też zdobi jego uszy. Dowiadujemy się też, że jaguar jest samotnikiem, bawół - raczej niezbyt przyjaźnie nastawionym zwierzęciem i potrafi skutecznie odpędzić nawet lwa! 

Taka nauka liter połączona z lekcją przyrody i świetną zabawą to doskonały pomysł - polecamy!


Katarzyna i dziewczynki
"Dzikie zwierzęta. Mój pierwszy alfabet"
Autor i ilustrator: Krzysztof Kiełbasiński
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: twarda
Liczba stron: 48
Format: 30,8 x 21,8 cm
ISBN: 978-83-280-1375-9Komentarze