"Tygrys i Lula. Wycieczka do lasu" - nowe przygody pary niebanalnych przyjaciół:)
Jak miło jest ponownie spotkać Lulę i jej niezwykłego przyjaciela - Tygrysa! To kolejna porcja przygód tego sympatycznego duetu oraz innych bohaterów, których dane nam było poznać w części pierwszej - niesfornego młodszego braciszka Luli - Henia, a także innych mieszkańców Półeczkowa - kaczki Magdy, pieska Nochalka, Świnki... 

Na pewno warto od części pierwszej zacząć lekturę, bo dzięki temu możemy poznać niezwykłą historię początków przyjaźni Tygrysa i Luli, dowiemy się, dlaczego takie właśnie imię nosi ulubiony pluszowy przyjaciel dziewczynki i jak skończyło się wspólne malowanie farbami Henia i Tygrysa...;) Jednak jeśli to ta książka pierwsza zagości w Waszych domach, przyjemność z czytania będzie nie mniejsza - możecie też wspólnie podywagować, jak też zasygnalizowane wyżej historie się potoczyły, a potem porównać swoje domysły z pomysłami autorki!

A jakie perypetie staną się tym razem udziałem Luli i Tygrysa? Podtytuł "Wycieczka do lasu" odnosi się do pierwszej przygody, dodamy, że bardzo smacznej;), choć i nieco bolesnej... Nie może być inaczej, jeśli nieostrożnie prowadzimy obserwacje mrowiska! Na szczęście wszystko kończy się pomyślnie - dzięki pomocy starszej siostry, a na dodatek taka wyprawa to mnóstwo wrażeń, zatem warto naśladować bohaterów lektury i wybrać się do lasu! 

Dowiemy się także, że miło jest pomagać mamie, choć czasem najmłodszych może zbytnio ponieść fantazja i efekty będą opłakane... Ale przecież z każdej sytuacji można znaleźć wyjście! Lula będzie też musiała zdecydować, który z jej pluszowych przyjaciół powinien towarzyszyć jej w przedszkolu podczas Dnia Pluszaka-Zwierzaka - będzie to bardzo mądra i ważna lekcja tego, jakie cechy są godne pochwały. Opowiadanie "Lody dla Świnki" to okazja, by przekonać się, że obrażona mina nie zjednuje nam przyjaciół. Lula będzie też zmagać się z nieprzyjemną chorobą, ale dzięki Tygryskowi czas rekonwalescencji nie będzie się dłużył (i nie będzie tak przerażający, bo wyobraźcie sobie - w szafie Luli ktoś zamieszka...).

Ponownie narratorką tych historii jest Lula, zatem małym słuchaczom będzie bliski jej sposób patrzenia na świat, a mali "oglądacze" na pewno zachwycą się radosnymi, kolorowymi ilustracjami, które tak ciekawie dopełniają treść opowieści. 

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Tygrys i Lula. Wycieczka do lasu"
Autor, ilustrator: Marta Ostrowska
Wydawnictwo: Skrzat
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Format: 20x27 cm
ISBN: 978-83-7915-197-4Komentarze

  1. Bardzo lubię "Skrzata" za mnogość propozycji w przystępnych cenach, zawsze można coś wybrać.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)