"Gdzie jest Wookiee?" - Gwiezdne wojny: Przebudzenie Fanów;)


W skrzynce maile o elektryzujących tytułach: Jak przetrwać zamieszanie wokół "Star Wars"?, Pobierz scenariusze lekcji o Gwiezdnych wojnach!, na FB odliczanie (coraz bardziej gorączkowe) do premiery filmu, reklamy w tv, wyeksponowane zabawki i gadżety w sklepach - tylko u nas na razie spokój, cisza i zupełny brak orientacji w temacie... Choć właściwie to ostatnie powoli się zmienia;) - dziewczynki mają swoje pasje, a filmowi bohaterowie, których uwielbiają raczej w tęczowo-różowej kolorystyce są przedstawiani (My Little Pony - komiks polecamy wciąż i gorąco!:)), ale przecież - "panta rhei" i nowi idole niebawem na pewno zdetronizują załogę z Equestrii;)

Ale któż oprze się wyszukiwance? Do tego im trudniejsze zadanie, tym lepiej - bo przecież taki Chewbacca choć jest pokryty futrem i teoretycznie łatwy do odnalezienia, to naprawdę doskonale potrafi wtopić się w zbiorowisko innych postaci, zlać z tłem, zagubić w zakamarkach pałacu, w świątyni czy kantynie... A jeśli wydaje się Wam, że zlokalizowanie piętnaście razy przedstawiciela Wookiee to gwarancja uzyskania tytułu Sokolego Oka świata Star Wars, to jesteście na szczęście w błędzie;) Dlaczego "na szczęście"? Bo przecież miło jest gdy zabawa trwa dłużej, zatem nie tylko Chewbacca jest na naszej liście istot do wytropienia! 

Na ostatniej fotografii z wnętrza książki widzicie spis osobników, które ukryły się na każdej ze stron, są też zwierzęta, przedmioty - kilka, a nawet kilkanaście pozycji opisanych mniej lub bardziej dokładnie. "Trzy żółte ptaki" to sprawa oczywista, ale "mała dianoga", "Padawanka składająca miecz świetlny", "dwa przemoczone mouse droidy" czy "kalamariański oficer" to już mniej oczywiste obiekty do odszukania! Pomocą są ilustracje znajdujące się przy listach, które obrazują jeden, dwa, raz nawet trzy obiekty ukryte na rozkładówkach. Zatem taka książka to świetna pozycja dla zaprzyjaźnionych ze światem Gwiezdnych Wojen, ale też dobry bodziec do poznania opowieści o walce z ciemną stroną Mocy, zagłębienia się w losy bohaterów stworzonych przez George’a Lucasa. Nowa produkcja wyreżyserowana przez J.J. Abramsa z pewnością dołoży swą cegiełkę do rozwoju tej pasji.

Książka "Gdzie jest Wookiee?" imponuje rozmiarami i jest starannie wydana. Świetnie nadaje się na gwiazdkowy prezent - tylko może okazać się, że mali fani "przegapią" święta pochłonięci wyzwaniem odnalezienia wszystkich postaci z "Galaktycznej listy kontrolnej"...;)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Gdzie jest Wookiee?"
Tekst: Katrina Pallant
Ilustracje: Ulises Farinas
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 27x37 cm
ISBN: 978-83-281-0757-1


Komentarze