"To ja, pingwin!", "To ja, jaszczurka!" - do czytania, do zabawy - wiedza o zwierzętach w atrakcyjnej formieO tym, że pingwiny z niedźwiedziami polarnymi spotkać się nie mogą (w naturalnych warunkach) wiemy doskonale od dawna - po lekturze uroczej opowieści o Loli, która najbardziej na całym świecie lubi śnieg;) My też lubimy śnieg. I niedźwiedzie. I pingwiny! Młodsza zażyczyła sobie "dużego" pingwina na urodziny, bo mamy, owszem - dwa nieduże. I one nie mają mamy!!!;) 

To zrozumiałe zatem, że prezent od cioci - "książka o pingwinku" - jak to ciocia określiła - wywołał wielki entuzjazm. Choć od razu wyjaśniamy - to deprecjonujące określenie - bo choć to nieduża publikacja, to warta uwagi. Taki niezbędnik dla fanów konkretnego gatunku (oprócz pingwina i jaszczurki bohaterami innych tytułów są małpy, rekiny, żaby, sowy, niedźwiedzie oraz wielkie koty), ale też ogólnie - dla pasjonujących się przyrodą. Znajdziemy tu rzeczowe i obrazowo przekazane informacje na temat gatunków pingwinów, wyglądu, miejsca ich występowania, sposobu odżywiania, opieki nad potomstwem. Tej wiedzy - dostosowanej do możliwości pojmowania najmłodszych - towarzyszy bogaty materiał ilustracyjny, przede wszystkim fotografie, zatem walor kształcący jak najbardziej można tej pozycji przypisać. 

Ale wśród tytułów w spisie treści znajdziemy też kilka propozycji wykonania "pingwinkowych" wizerunków - na papierze, z filcu, a nawet - jadalnych! Są też przeróżne zagadki - quiz, wyszukiwanka... 

Zwierzęta są ulubionymi bohaterami lektur najmłodszych, zatem i w tej książeczce nie zabrakło zabawnej historyjki o przygodach pingwinki-obieżyświatki;) Dokąd wybrała się Pysia, by odpocząć od wszechobecnego zimna? Jak się ta wyprawa skończyła i czego ją nauczyła? Młodsza słuchała tej opowieści z wielką uwagą. A na dodatek zadaniem dziecka jest wklejenie ilustracji, by ciekawej treści towarzyszyły barwne rysunki. A to nie wszystkie naklejki, które najmłodsi mają do dyspozycji - jest ich o wiele więcej, zatem sprowokowały one do stworzenia prac plastycznych (jedną załączamy;)).

Niewielka lektura w przystępnej cenie dała tyle radości córce, że mamy już kolejny tytuł (a w nim ukochane kameleony!). A przecież i inne są ciekawe! Warto skompletować całą tę serię!

Polecamy
Katarzyna i Młodsza
"To ja, pingwin!", "To ja, jaszczurka!"
Autor: Camilla de la Bedoyere
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: miękka
Liczba stron: 26
Format: 20x24 cm
ISBN: 978-83-274-3762-4, 978-83-274-4073-0
Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)