"Serce za serce" - pięknie o sprawach najważniejszychW lutym, na przekór aurze, jesteśmy bardzo romantycznie nastrojeni - tak mniej więcej do połowy miesiąca, prawda? Potem z wystaw znikają serduszka, pluszaki, gadżety ze stosownymi dekoracjami, niesprzedany towar jest upychany w zakamarkach magazynów lub oferowany w symbolicznych cenach - wszak już sobie "okazaliśmy miłość", zatem trzeba czymś skusić potencjalnego klienta... 

Ta niezwykła publikacja nauczy czytelników (czy słuchaczy - jak to jest w naszym przypadku), że we wszystkie dni roku mamy pamiętać o innych, że każdego dnia musimy innym okazywać szacunek, pomagać sobie, pocieszać - bo tym właśnie jest miłość! Nie chodzi przecież o pełne emfazy deklarowanie o sile swych uczuć i wymyślanie niebanalnych porównań, jaka to ta nasza miłość do kogoś jest. Znacznie lepiej - choć i trudniej - okazać ją, kochać bliźnich nawet gdy jesteśmy sami w kiepskim nastroju, zmęczeni czy chorzy. Czasem ta cudza obecność nam ciąży, mamy skłonność do myślenia przede wszystkim o sobie - a zebrane w tej pięknie wydanej książce urocze teksty uświadamiają nam, że aby zasłużyć na Bożą miłość, musimy okazywać serdeczność wszystkim, którzy nas otaczają, wspierać potrzebujących pomocy: "Trzeba pomagać sobie, usługiwać, przepraszać, jeżeli się kogoś obraziło, modlić się za innych. Wtedy w mieszkaniu jest Bóg - Miłość". 

Piękne są te teksty - opowiadania, wiersze, utwory łączące te dwa środki wyrazu. Łączy je prostota wypowiedzi, obrazowe przedstawianie spraw w sposób klarowny, zapadający w pamięć nawet najmłodszym. Ksiądz Jan poucza, ale w sposób tak taktowny, sympatyczny, ciepły, że nie sposób, by się nie dokonała w nas zmiana. Czytamy i zastanawiamy się nad sobą, łagodniejmy, otwieramy się na innych... Bo przecież dzięki temu otrzymujemy to co najcenniejsze - "Za serce jest drugie serce", a może niebawem i miłości na świecie nie będzie już za mało? 

To taka książka, którą chciałoby się w całości zacytować - mądra, piękna, trafiająca do serc i umysłów, poruszająca nas, zmieniająca nas... Lektura na każdy dzień roku, dla każdego!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Serce za serce, czyli co to znaczy kochać"
Autor: ks. Jan Twardowski
Wybór i opracowanie: Aleksandra Iwanowska
Ilustrator: Elżbieta Kidacka
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Format: 21x27 cm
ISBN: 978-83-7516-948-5

 


Komentarze

  1. Dostaliśmy tę książkę w prezencie. Cudowna jest.
    Ale nie pora teraz na czytanie:) zapraszam do madebybibi na mały konkurs.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)